Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Олексій Пищик: Лізингові компанії активно підключаться до держпрограми з підтримки фермерів, що компенсує придбання сільгосптехніки

AgroNews210601 (1).jpg

Напередодні старту чергової збиральної кампанії чимала кількість українських фермерів, як і в попередні роки, зіткнулася з проблемою браку якісної сільгосптехніки, що загрожує втратами певної частини врожаю в ході його збирання. При цьому реалії такі, що для багатьох аграріїв, придбання нової техніки останнім просто не під силу. В Україні можливо було б запровадити спецпрограми підтримки сільгоспвиробників, коли держава компенсує фермеру частину коштів за придбану техніку. Зокрема, на поточному тижні про це заявив власник контрольного пакету акцій Харківського тракторного заводу Олександр Ярославський, зазначивши, що такі програми діють у багатьох розвинених країнах.

Втім, у разі запуску подібної програми від її реалізації не залишилися б осторонь і лізингові компанії, адже далеко не всі аграрії можуть придбати техніку за готівкові кошти навіть з урахуванням можливої компенсації від держави, впевнений директор компанії «Євролізинг - Україна», експерт в області лізингу Олексій Пищик.

«Дійсно, програми компенсації вартості придбаної техніки існують в багатьох країнах світу. Згідно з ними, фермеру відшкодовують певний відсоток коштів від ціни сільгосптехніки. В основному такі програми спрямовані на підтримку не тільки аграріїв, а й вітчизняних виробників сільгосптехніки, які отримують вигідну конкурентну перевагу перед своїми зарубіжними конкурентами. Таким чином, її переваги очевидні», - зазначає Олексій Пищик.

У той же час, Олексій Пищик впевнений, що кінцевий успіх подібної програми, в разі її прийняття, буде залежати не тільки від розміру компенсацій фермерам, а й також від того, чи буде вона передбачати можливість поетапного погашення вартості техніки, наприклад, використовуючи інструмент лізингу.

«Вартість, наприклад, тракторів і комбайнів сьогодні досить висока і не у всіх є можливість дозволити собі придбання сільгосптехніки за готівкові кошти, навіть будучи впевненим, що частина з них тобі поверне держава. У цих умовах лізинг дає можливість поетапного погашення вартості придбаної техніки. Для цього потрібно прописати в даній програмі механізм участі лізингових компаній. Упевнений, що вони активно підключилися б до держпрограми з підтримки фермерів, що компенсує придбання сільгосптехніки, якщо для цього їм буде запропоновано, наприклад, вигідні умови придбання техніки, яка згодом буде передаватися в лізинг нашим сільгоспвиробникам», - зазначає директор «Євролізинг-Україна».

При цьому експерт підкреслює, що самим аграріям придбання техніки в лізинг дає цілий ряд переваг. «По-перше, на весь термін дії договору між лізингодавцем і лізингоодержувачем, техніка не переходить у власність останнього, а значить він може економити кошти, які стягуються у вигляді податку на майно. По-друге, можливість кореляції термінів та розміру платежів в залежності від поточної фінансової ситуації фермера, яку, наприклад, ми надаємо в компанії "Євролізинг-Україна", дає незаперечну перевагу лізингу в порівнянні зі звичайною банківською позикою. Якщо ж додати до цього повний безкоштовний юридичний супровід договору фахівцями нашої компанії і необхідну консультаційну допомогу клієнтам, то переваги лізингу стають очевидними», - робить висновок Олексій Пищик.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ