Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Гендиректор «ІМК» Алекс Ліссітса: «Сьогодні «Індустріальна молочна компанія» має уніфіковану структуру з чітко прописаними бізнес-процесами»

AgroNews170601 (1).jpg

Алекс Ліссітса є досить відомою людиною в українській аграрній галузі. Сьогодні очолювана їм «Індустріальна молочна компанія»  входить до числа десяти найбільших агрокомпаній України, що займається не тільки виробництвом молока, але й вирощуванням, зберіганням та переробкою сільгоспкультур. Про секрет успіху, перші кроки на посаді керівника компанії, сучасні позиції «ІМК» на агроринку та залучення коштів ЄБРР  читайте в ексклюзивному інтерв’ю Алекса Ліссітси ІА AgroNews.ua

«В «ІМК» створено одну з найкращих в Україні систем мотивації персоналу»

AgroNews.ua: Які були Ваші перші кроки, коли Ви очолили Індустріальну Молочну Компанію?

Алекс Ліссітса: ІМК не була для мене новою, тому що я був там у раді директорів і фактично знаю цю компанію з початку її заснування. Я знав всю команду, весь колектив і ефекту новизни для мене не було. Ми почали з елементарних речей. Взяли кожен окремий бізнес-процес. Розібрали всі їх детально. Таких бізнес-процесів виявилося 18-ть, починаючи з елементарних: закупівлі, продажу, вирощування, технології зберігання, експорту і так далі. По кожному з них було зроблено детальний аналіз, знайдені слабкі та неефективні місця, визначені відповідальні.

Там, де колеги не справлялися – ми їх замінювали, там де працювали ефективно – ми їх преміювали. Для цього ми зробили, як на мене, одну з найкращих  в Україні систем мотивації персоналу по системі KPI та визначили пріоритетні спеціальності, які будуть премійовані. Золотим складом персоналу є агрономи та інженери. І ця програма запрацювала.

«Зараз в компанії створився симбіоз з людей, які роками плекали традиції компанії та з нової команди, що приєдналася»

AgroNews.ua: Ви сказали про заміну людей. Тобто можна говорити, що з Вашим приходом оновилася і команда компанії?

Алекс Ліссітса: Звичайно, що я прийшов і привів за собою нову команду. До топ-менеджменту зайшло 50% нових людей. Як на мене, зараз створився дуже гарний симбіоз  з тих людей, які роками плекали традиції компанії та з нової команди, що приєдналася.

«ІМК» є фінансово стабілізованою компанією з чітко прописаними бізнес-процесами»

AgroNews.ua: Якими є зараз позиції компанії?

Алекс Ліссітса: У 2013 році у ІМК була велика заборгованість - близько 150 млн. доларів. Зараз ми суттєво її погасили – за три роки вийшли на рівень 80 млн. доларів. Я вважаю, що це вже є успіхом для компанії. Сьогодні ІМК фінансово стабільна, компанія має уніфіковану структуру, чітко прописані бізнес-процеси, є відповідальність за бізнес-процеси, команда повністю омолоджена. Зараз у нас середній вік ключових співробітників – 35 років.

AgroNews.ua: Скажіть, що саме Вас спонукало до переходу на роботу в «ІМК». Це було Ваше свідоме рішення?

Алекс Ліссітса: Я завжди живу п’ятирічками. П’ять років я працював на посаді президента УКАБ і моє рішення було дещо змінити вектор. Чесно кажучи, я був дещо втомлений від виключно лобізму та постійної публічності, тому мною було прийняте рішення зняти галстук і костюм і піти в агробізнес.  В мене були пропозиції від трьох агрохолдингів. Я прийняв пропозицію «ІМК».

AgroNews.ua: Складна проблема для аграріїв - залучення кредитних ресурсів. Нещодавно Ваша компанія ІМК залучила 20 млн. кредитних коштів від ЄБРР на фінансування оборотного капіталу в секторі рослинництва і молочного тваринництва. Скажіть, як давно ви співпрацюєте з даним міжнародним фінансовим донором, в рамках якої програми?

Алекс Ліссітса: Ми тільки починаємо працювати з ЄБРР. 25 травня у нас тільки було фінальне рішення правління ЄБРР про виділення 20 млн. доларів ІМК на оборотні кошти, але ми цю програму будемо представляти офіційно найближчим часом в будівлі ЄБРР.

Катерина Звєрева, AgroNews.ua

 

 

 

 

 

 

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ