НОВИНИ

4 незалежні лабораторії не виявили рослинної олії в українських сирах, зате знайшли її у російському

12.04.2012 10:49
 • Незалежна експертиза чотирьох дослідницьких лабораторій Росії та України не виявила рослинних домішків у заборонених Росспоживнаглядом українських сирах, однак знайшла пальмові олію у російському зразку сиру.

  Про це зазначено у матеріалах Міжнародної конфедерації товариств споживачів, що проводила дослідження спільно з Науково-дослідним центром незалежних споживчих експертиз (ТЕСТ), "Жодна з чотирьох лабораторій, в яких тестували заборонені Росспоживнаглядом українські сири, не знайшла в них рослинних жирів – в побутовому розумінні цього терміну: пальмової олії в них немає", – зазначено у повідомленні.

  Експертизу сирів проводили у московському випробувальному центрі імені В.М.Горбатова Россільгоспакадеміі, у Всеросійському науково-дослідному інституті молочної промисловості, та у випробувальній лабораторії у Бєлгороді.

  Крім того, фахівці ТЕСТ завезли зразки сирів і у Київський технологічний інститут молока і м’яса АН України. Науковці протестували 22 зразки твердих сирів, які були придбані у московських магазинах. Із 22 зразків сирів 15 були українського виробництва, 5 російського та 2 білоруського. Серед них рослинну олії фахівці виявили лише у 1 зразку, який виготовили у Татарстані.

  Як повідомляв Вголос, фахівці Росспоживнягладу вже розпочали перевірки заводу "Менський сир" та до кінця тижня проінспектують ще Пирятинський сирзавод.

  Нагадаємо, з 7 лютого Росія ввела заборону на ввезення в країну сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію. Наприкінці березня інспекція Росспоживнагляду перевірила український завод "Гадячсир", де знайшла низку недоліків.

  Однак, закордонні експерти, які проводили аналіз сирів, що першими потрапили під російське табу, рослинної олії у їх складі не виявили.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: