Акціонери ХТЗ заявляють про спроби захоплення заводу | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Акціонери ХТЗ заявляють про спроби захоплення заводу

AgroNews060601.jpg

Акціонери ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) заявляють про необгрунтованість звинувачень Служби безпеки України на адресу керівництва підприємства, а також про неправомірність дій державних органів щодо рахунків заводу, мають намір домагатися справедливості в судових інстанціях, у тому числі міжнародних.

В оприлюдненій в понеділок вранці заяві акціонери ХТЗ підкреслюють, що звинувачення СБУ щодо генерального директора підприємства про підготовку їм до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в Росію не мають під собою підстави.

"Оскільки ПАТ" Харківський тракторний завод "знаходиться в приватній власності, він не включений в перелік підприємств, що мають стратегічне значення для держави (постанова Кабміну №83 від 4 березня 2015 року), не виконує оборонні замовлення і випускає виключно продукцію цивільного призначення, то в своєї бізнес-діяльності керується виключно інтересами своїх акціонерів. При цьому підприємство розпоряджається належними йому активами, так як підказує економічна доцільність і закони ринку", - заявляють акціонери ХТЗ.

У заяві пояснюється, що завод побудований за часів СРСР, був розрахований на випуск 50 тис. тракторів на рік, однак сьогодні коефіцієнт використання виробничої потужності ливарних цехів становить не більше 5%. Низьке завантаження і застаріле (фізично і морально) обладнання обумовлюють неконкурентоспроможний рівень собівартості металевих виробів.

"Одним з розглянутих рішень є передача цієї частини технологічного процесу на аутсорсинг з можливістю утилізації повністю зношених виробничих фондів. Дивно, що стандартні заходи по економічному оздоровленню стали підставою для відкриття кримінального провадження за надуманими звинуваченнями в" диверсії", - йдеться в документі.

Як відзначають акціонери ХТЗ, ще одним приводом для звинувачень став факт сканування технічної документації - на цій підставі був зроблений висновок, що начебто планувалася передача даної документації агресору.

"Але, по-перше, завод дійсно планово здійснює сканування всієї паперової документації для забезпечення її кращого збереження. По-друге, сканування стосувалося документації з виробництва тракторів, що не має статусу секретної ... Однак вся конструкторська і інша документація, що має статус секретної, була передана ще в березні 2010 року до Харківського КБ ім. Морозова, після рішення Мінпромполітики №10 / 1-2-1705 від 13 листопада 2009 року щодо закриття режимно-секретного відділу на ХТЗ через його непотрібність. Відповідно, звинувачення в "диверсії", зазначені в вищезгаданій заяві СБУ, не мають під собою підстав", - зазначають на підприємстві.

Акціонери відзначають, що через порушені кримінальні провадження проведено арешт майна і всіх банківських рахунків, діяльність заводу паралізована, всі співробітники відправлені у відпустки, затримка з виплати зарплати 2,5 тис. чол. досягла трьох місяців. Крім цього, підприємство позбавлене можливості здійснювати оплату всіх податків, незважаючи на наявність грошових коштів на рахунках. Припинено відвантаження готової продукції, постачання і комплектуючих і матеріалів від майже сотні українських підприємств.

У зв'язку з претензіями на адресу підприємства акціонери ХТЗ заявляють: завод "залучив найбільш компетентних і авторитетних аудиторів світу - міжнародну аудиторську компанію з "великої четвірки "(PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG)".

Крім цього, на підприємстві заявляють: "Зважаючи на неможливість виконання фінансових зобов'язань ХТЗ змушений звернутися до процедури досудової санації як єдино можливого шляху виходу з штучно створеної кризи".

Акціонери ХТЗ також відзначають, що "манера, в якій здійснюються відповідні дії ... наводить на думку про навмисну ​​дестабілізацію діяльності ХТЗ з метою його подальшого захоплення". "І ми маємо намір домагатися у всіх інстанціях, включаючи міжнародні, щоб винні понесли заслужене покарання", - заявили власники підприємства.

При цьому вони повідомляють про плани ініціювати створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради з метою розкриття конкретних представників силових структур, які здійснюють тиск на завод, та з'ясувати, в чиїх комерційних інтересах вони діють по відношенню до ХТЗ.

Крім того, власники підприємства мають намір звертатися в компетентні судові інстанції на підставі практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за фактом публічних "необгрунтованих звинувачень на адресу генерального директора ХТЗ", оскільки вважають: заявою та діями по відношенню до нього з боку СБУ грубо порушені його права як людини і громадянина держави Україна.

Як повідомлялося, прес-центр СБУ 6 червня повідомив, що гендиректор ХТЗ, призначений у березні 2016 року, здійснив підготовку до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення до РФ. Він повідомлений про підозру у вчиненні диверсії і оголошений в розшук.

За матеріалами "Інтерфакс-Україна" 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.