Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Олексій Пищик: Держпрограми у сфері лізингу сільгосптехніки будуть стимулювати вдосконалення даного ринку серед приватних компаній

27 травня 2016
Переглядів:
33700
ANTemplate270504 (1).jpg

Нещодавно Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий заявив про готовність Японії надати нашій країні близько 300 тракторів в лізинг з метою подальшої передачі даної сільгосптехніки аграріям. При цьому, за словами керівника профільного відомства, на гроші, які сільгоспвиробники виплачували б згідно договорів лізингу, в подальшому можливі були б закупівлі нової техніки - аналогічна програма була успішно апробована в сусідній Молдові. Про те, що може дати розвиток подібної програми в цілому ринку лізингу сільгосптехніки в Україні і як це відобразиться на діяльності приватних компаній, що надають послуги в цій сфері, коментує експерт в області лізингу, директор компанії «Євролізинг-Україна» Олексій Пищик.

«В цілому ініціатива Мінагрополітики з розвитку лізингу сільгосптехніки, спільно з японськими партнерами, заслуговує на схвалення. Адже в нинішніх непростих соціально-економічних умовах багато аграріїв просто не можуть дозволити собі придбати сучасну техніку для обробки свого земельного банку. Однак, чи буде успішною така програма в разі початку її реалізації залежить від того, на яких умовах держава укладатиме договори про передачу техніки в лізинг. Наприклад, яка буде відсоткова ставка, які документи зажадають від фермера при укладенні договору і які будуть терміни погашення суми згідно лізингового договору», - зазначає Олексій Пищик.

За словами експерта, на сьогоднішній день в Україні не існує будь-якої ефективної програми розвитку ринку лізингу сільгосптехніки, а тому даний фінансовий інструмент, переважно, прерогатива приватних компаній. У той же час, Олексій Пищик зазначає, що прихід на ринок лізингу сільгосптехніки держави в особі Мінагрополітики таким компаніям боятися не варто. Навпаки, в майбутньому це здатне вдосконалити законодавство в сфері лізингу з метою впорядкування відносин між лізингодавцем і лізингоодержувачем.

«До того ж, держпрограми в сфері лізингу сільгосптехніки будуть стимулювати вдосконалення даного ринку серед приватних компаній, а значить лізинг стане ще доступнішим для аграріїв. Від цього виграють всі - і компанії, що надають послуги лізингу, збільшивши число своїх клієнтів і фермери, які зможуть придбати потрібну їм сільгосптехніку на прийнятних для себе умовах», - підкреслив Олексій Пищик.

Катерина Звєрєва, Agronews.ua

27 травня 2016 17:44
переглядів:
33700
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ