Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Державні гарантії здатні «оживити» ринок агрострахування України - Володимир Юдін

28 квітня 2016
Переглядів:
13509
agroriskyudinvladimir.jpg

Історія питання про агрострахування в Україні налічує ось уже 15 років. Так, в 2001 р. у вітчизняному законодавчому полі з'явилася норма про часткову компенсацію сільгоспвиробникам вартості страхових премій, а в наступному році були впроваджені умови державної програми страхування від багатьох ризиків. Свого найбільшого розквіту програма досягла протягом 2005-2008 рр., коли в Україні вперше стали виділяти з держскарбниці кошти на субсидування страхових премій. Втім, вже в 2009 р. дія програми припинилася і аграрії знову залишилися один на один зі своїми проблемами.

На сьогоднішній день ринок агрострахування нашої країни представлений виключно приватними компаніями. Ліцензію на надання такого виду послуг мають 47 страхових компаній. При цьому реально займаються страхуванням аграріїв лише близько 10 з них.

Про те, що ж заважає державі сьогодні вдосконалити працездатність системи агрострахування в Україні, що потрібно для цього в першу чергу і наскільки реально впровадження державно-приватної моделі страхування фермерів за прикладом зарубіжних країн наша розмова з експертом в даній галузі, гендиректором компанії «Агроріск»  Володимиром Юдіним.

AgroNews: Володимире Костянтиновичу, охарактеризуйте, будь ласка нинішню ситуацію на ринку агрострахування України?

Володимир Юдін: Ситуація досить неоднозначна. З одного боку, ми бачимо, що аграрії починають усвідомлювати користь від такого виду послуг, адже сподіватися тільки на милість природи вкрай нерозсудливо і в разі форс-мажору необхідно розуміти, що ти компенсуєш витрати на проведення посівної, повернення банківських кредитів та інші витрати. Але є й інша сторони медалі - відсутність будь-яких гарантій з боку держави, здатних «оживити» ринок.

AgroNews:  Що конкретно Ви маєте на увазі?

Володимир Юдін: Необхідно розуміти, що на ринку агрострахування ми можемо мати справу не тільки з поодинокими випадками форс-мажору, а й, так званими, системними ризиками. Наприклад, посухою в південних регіонах або ж надмірною кількістю опадів в центральних і західних областях країни. Все це може викликати загибель сільськогосподарських культур на значній території і одночасне звернення за відшкодуванням шкоди великого числа застрахованих господарств, яку згодом може відшкодувати далеко не кожна страхова компанія. В цьому випадку і потрібна участь держави в управлінні подібними ризиками сільгоспвиробництва. Однак, зрозуміло, що таке управління вимагає певних фінансових витрат, які, на жаль, не передбачені в державній скарбниці. Зазначу, що ще в 2012 році в Україні був прийнятий спеціальний Закон "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою". Але, віз, як то кажуть і нині там - реально держава не бере участі в управлінні сільгоспризиками.

AgroNews: Що ж необхідно зробити в Україні для того, щоб змінити таку ситуацію?

Володимир Юдін: На мій погляд, ідеальною моделлю для українського ринку агрострахування було б державно-приватне партнерство. Його дієвість доведена, зокрема, такими країнами як Туреччина та Іспанія, США та Канада. Впровадивши таку модель у себе, ринок агрострахування України отримав би спільне корпоративне управління системою з боку держави і приватного бізнесу, субсидування страхової премії з метою її здешевлення і державне перестрахування катастрофічних ризиків.

AgroNews: Але проблема в тому, що впровадження даної моделі агрострахування поки що, як то кажуть, зависло в повітрі. Що ж, на Вашу експертну думку, потрібно зробити для того, щоб зрушити ситуацію з мертвої точки?

Володимир Юдін: Держава повинна усвідомити, що, не беручи участь в управлінні страховими ризиками в подальшому, в разі виникнення форс-мажорних обставин масового характеру, їй все одно доведеться виділяти гроші на покриття збитків сільгоспвиробникам від наслідків стихії. Наприклад, в 2012-му році така допомога склала близько 300 млн. грн. При цьому, закладаючи гроші на покриття страхових ризиків заздалегідь, державі в подальшому не доведеться шукати кошти, що називається, в авральному порядку. Все це можна зробити в досить швидкий термін, якщо ж у держави буде чітке бачення концепції розвитку ринку агрострахування. І ми, представники страхових компаній, готові в будь-який момент допомогти в розробці такої концепції, адже добре знаємо потреби своїх клієнтів, тенденції ринку і ті чинники, які заважають його розвитку.

 Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

28 квітня 2016 16:11
переглядів:
13509

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ