Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Що потрібно знати фермеру про лізинг сільгосптехніки

25 квітня 2016
Переглядів:
10884
ex (2).jpg

Обсяги українського ринку лізингу сільгосптехніки ростуть з року в рік. Воно й не дивно, адже з огляду на нинішню економічну ситуацію в державі і, як наслідок, скрутне фінансове становище вітчизняних аграріїв, дозволити собі придбання дорогих машин може не кожен. Однак, багато аграріїв при ухваленні рішення про покупку техніки в лізинг справедливо задаються рядом питань. Серед основних з них - які документи необхідно подати в лізингову компанію для оформлення договору, від яких чинників залежить позитивне рішення про передачу техніки лізингоодержувачу, як довго чекати подібного рішення і на яких умовах сільгосптехніка надалі переходить у власність покупця. Про це наша сьогоднішня розмова з експертом в області лізингу сільгосптехніки, директором компанії «Євролізинг Україна» Олексієм Пищик.

AgroNews: Скажіть, будь ласка, що потрібно знати аграрію, який вперше захотів здійснити придбання сільгосптехніки в лізинг?

Олексій Пищик: В першу чергу необхідно ретельно вивчити умови договору, запропонованого компанією клієнту, звернути увагу на умови погашення платежу за сільгосптехніку. Наприклад, в нашій компанії ми готові запропонувати клієнтові індивідуальний розрахунок погашення, в тому числі, що враховує і можливості сезонної оплати. І, зрозуміло, базовий принцип на який звертає увагу клієнт - процентна ставка за договором. У різних компаніях вона становить в середньому 25%, проте «Євролізинг Україна» пропонує своїм клієнтам укладення договору про придбання техніки в лізинг під 16,55%.

AgroNews: Однак, щоб отримати техніку в лізинг на вигідних умовах напевно аграрію, особливо, що стосується малих і середніх фермерів, необхідно зібрати безліч документів, що підтверджують його платоспроможність. З цим, як ви розумієте, сьогодні проблема у багатьох ...

Олексій Пищик: Дійсно, в різних компаніях умови укладення договору з лізингодавцем різняться за своєю суттю. Більшість лізингодавців вимагають фінансову і юридичну звітність за останні три роки, довідку про доходи фізичної особи. І ви маєте рацію, що це може стати серйозною перешкодою при оформленні договору про лізинг техніки в разі малих оборотних коштів, показаних в звітності юридичних осіб та малих доходах у випадку з фізичними. У той же час, в «Євролізинг Україна» при укладанні договору про придбання техніки в лізинг не вимагаються фінзвітність і довідка про доходи. Крім того, ми не вимагаємо наявність поручителя при укладанні договору про лізинг з невеликими фермерськими господарствами, які мають земельний банк до 1 тис. га.

AgroNews: Чим же ви керуєтеся, оцінюючи платоспроможність клієнтів?

Олексій Пищик: В першу чергу безумовно, принципом довіри і індивідуального підходу до наших клієнтів. До того ж, необхідно врахувати, що на період дії лізингового договору, техніка залишається власністю нашої компанії, а лізингоодержувач користується їй на правах оренди. Її власником він стане лише після виплати всієї суми, передбаченої договором. Це і є основний принцип лізингу.

AgroNews: І чи довго доведеться чекати рішення по розгляду заявки лізингоодержувача?

Олексій Пищик: Абсолютно ні. Рішення приймається, в більшості випадків, протягом години. При цьому наші фахівці не тільки забезпечать здійснення всіх необхідних формальностей, пов'язаних з придбанням техніки в лізинг, як наприклад, оформлення договору, страхування техніки і т.д., але і нададуть необхідну консультаційну допомогу при виборі самих машин і механізмів з метою підбору найбільш оптимального варіанту для розвитку бізнесу нашого клієнта.

AgroNews: На що в першу чергу повинен звертати увагу лізингоодержувач при підписанні договору?

Олексій Пищик: В першу чергу необхідно дивитися, на яких умовах передається техніка лізингоодержувачу, а також дізнатися про наслідки припинення дії договору. Зазвичай предмет лізингу передає безпосередньо постачальник на основі довіреності, яку лізингоодержувачу надає лізингова компанія. При отриманні техніки необхідно перевірити її справність, так як після підписання акту всі ризики по майну несе клієнт. 

Не менш важливий і обсяг переданих прав. Продаж, дарування, а також передача в заставу предмета лізингу повністю виключена, так як його власником залишається лізингодавець. Є компанії, які накладають обмеження на пробіг автомобіля, це теж повинно бути прописано в договорі. У «Євролізинг Україна» такий пункт відсутній. Серйозне і уважне ставлення до договору допоможе уникнути шахраїв, які беруть гроші і не видають техніку.

 

 

25 квітня 2016 13:20
переглядів:
10884

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ