НОВИНИ

Закон «Про ринок земель» не дозволятиме скупівлю сільгоспземлі «в одні руки»

20.10.2011 18:37
 • Законопроект «Про ринок земель» повинен бути прийнятим виключно в інтересах держави та фермерів. Внесення змін до законопроекту проходить в активній співпраці Мінагрополітики, експертів аграрного ринку та сільгоспвиробників. 

  Конструктивний діалог фахівців агропромислового сектору та Міністра аграрної політики та продовольства України свідчить на користь якнайскорішого прийняття закону «Про ринок земель».

  «Протягом всього часу обговорення законопроекту за дорученням Президента ми провели предметні зустрічі із фермерами, сільськими та селищними головами, науковцями, представниками агробізнесу, сільгоспвиробниками та активами сільських громад. 

  Такі зустрічі не зажди проходили гладко, але завжди мали практичний та прикладний для селян характер. Перед усіма органами місцевого самоврядування сьогодні стоїть завдання врахувати максимальну кількість пропозицій та зауважень до законопроекту «Про ринок земель», – зазначив Міністр.

  За словами очільника Мінагрополітики, обговорення законопроекту з експертами аграрного сектору беззаперечно свідчить, що завершення земельної реформи не можна відкладати, а ринок землі Україні потрібен уже сьогодні.

  «Провівши чимало зустрічей, можу сказати, що постійний діалог із аграрними експертами доводить, що Україна потребує прийняття Закону «Про ринок земель». Звісно, до проекту є чимало зауважень і пропозицій. І ми всіх їх розглянули і сконсолідували», – наголосив Микола Присяжнюк.

  Міністр повідомив, що основними пропозиціями до законопроекту є: збільшити роль держави в ринку землі, зменшити обсяги купівлі землі в одні руки, зобов’язати, щоб покупцями були люди, які є професіоналами, а також щодо створення сільськогосподарського аграрного банку. 

   «Одним із головних побоювань фермерів і селян – землю скуплять іноземці та олігархи. Тому їхню пропозицію щодо зменшення площі землі «в одні руки» буде обов’язково враховано в законопроекті, як і всі конструктивні пропозиції. Адже головне завдання, поставлене Президентом при завершенні земельної реформи, – не обезземелити українського селянина»– наголосив очільник Мінагрополітики.

  Мінагропрод

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: