НОВИНИ

Голови сільрад виступили за введення ринку землі

19.10.2011 11:05
 • Голови сільрад з різних регіонів України вимагають від парламенту завершення земельної реформи та запровадження ринку землі. Про це на прес-конференції в інформагентстві “Українські новини” заявили голови сільських і селищних рад. 

   Так, за словами сільського голови села Липини Луцького району Волинської області, голови Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Богдана Гусака, земельну реформу треба невідкладно завершити, а людям дати право, яке їм гарантовано Конституцією. “Це нонсенс, коли людина має землю і не має права нею розпоряджатися”, – зазначив він.

  Гусак також підкреслив, що ринок землі сьогодні існує, але він в тіні, тому ніхто нікому не платить, а гроші “крутяться” поза державою і місцевими громадами. 

   У свою чергу голова сільради села Сад Сумського району Сумської області Надія Масалітіна зазначила: закон “Про ринок земель” – це не обов’язково продаж землі. “Цей закон дає можливість селянинові, у якого є пай у сільській місцевості, скористатися правом дарування, застави земельної ділянки тощо. Селянин повинен вирішувати сам, як йому розпоряджатися землею”, – переконана голова.

  Крім того, вона спрогнозувала позитивний ефект від запровадження ринку землі для сільської інфраструктури. “На сьогоднішній день майже всі сільські ради є дотаційними. Щоб ми розвивали свою інфраструктуру, ми повинні мати кошти. Ці кошти повинні надходити від оренди землі”, – підкреслила Масалітіна.

  З нею погодився голова сільради села Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району Олексій Кодебській. “Ми вже запізнилися з прийняттям такого закону років на 15. Ринок землі дозволить значно наповнити бюджет сільських рад, і надалі використовувати ці гроші для потреб громади, розвивати населені пункти, будувати дитячі установи, стадіони і т. д.”, – вважає він.

   За матеріалами Українські Новини

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: