НОВИНИ

Одещина має добрі передумови для отримання гарного врожаю зернових

 • У цьому році в Одеській області наявні сприятливі погодні умови для розвитку озимих культур, що дає змогу сподіватися на якісний врожай озимих влітку 2013 року. Такі прогнози надав директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Анатолій Новаковський.

  Про це повідомляє Урядовий портал

  «Всього посіяно зернових озимих на площі 788 тисяч гектарів. Зима у нас була м’яка, несприятливих умов для озимих цього року не було. Крім того, в цьому році у нас була досить тепла, довга осінь, і опади, що випали на території області у кінці жовтня, надали сприятливий вплив на розвиток озимих та підготовку перед зимовим періодом», – пояснив Анатолій Новаковський.

  Він наголосив, що нинішній стан озимих культур оцінюється як задовільний, що дає змогу справдити сподівання фермерів на гарний врожай.

  «В даний час 93% площ озимих знаходяться в доброму та задовільному стані. До того ж у грудні, січні та лютому у нас випали опади. Зараз створені хороші передумови для отримання багатого врожаю. На більшій частині території області запаси вологи в метровому шарі грунту становлять 150-185 мм, і знаходяться на рівні середніх багаторічних показників, навіть трохи вище. І це ще одна передумова для того, щоб ми мали добрий стан озимих. Сподіваюся, що погода не засмутить нас катаклізмами», – резюмував він.

  Анатолій Новаковський додав, що перед працівниками аграрного сектору зараз стоїть завдання забезпечити належний агротехнологічний догляд – підкормку озимих мінеральними добривами, та забезпечити хімічний захист від бур’яну, шкідників і хвороб.

  Поширити: