НОВИНИ

Молочний скандал на Балканах

  • Кілька держав призупинили імпорт або ж вилучили з продажу молоко з ймовірним вмістом канцерогенних речовин, передає 5 канал

    Йдеться про Афла-токсини, які містяться в грибку, що може уразити продукти харчування корів. У малих дозах ці токсини безпечні, проте великий вміст може спричинити рак. Щоб заспокоїти населення влада Сербії вилучила з продажу майже півсотні сортів молока. Проте людей закликають не панікувати, адже офіційна перевірка продукту іще триває. Заборонила імпорт молока і сусідня Боснія.

    Там підозрюють, що грибок міг міститися у молоці із Македонії, Німеччини, Словаччини та Угорщини. Горан Кнезевич, міністр сільського господарства Сербії: "Ця проблема – не лише місцева. Схожа ситуація – у всьому регіоні. Я спілкувався з міністрами сільського господарства Угорщини, Румунії, Хорватії, Боснії, Македонії, Чорногорії. Вони це підтвердили. Минуле літо було посушливим, а період заготівлі харчів для худоби – навпаки, видався надто вологим. Тож продукти харчування корів у регіоні – вразив грибок. Ми вживаємо усіх можливих заходів, щоби вирішити цю проблему і гарантувати безпеку для споживачів молока".

    Поширити: