НОВИНИ

Держава більше не регулюватиме ціни на продукти преміум класу

 • Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило проект постанови Уряду, яким пропонує змінити перелік продуктів, ціна на які регулюється державою.

  Про це повідомив директор департаменту реального сектору економіки Мінекономрозвитку Олег Пендзин у ході інтерв’ю телеканалу БТБ, передає УКРІНФОРМ з посиланням на офіційний веб-сайт Мінекономрозвитку.

  «Із сфери державного цінового регулювання виключаються продовольчі товари преміум сегменту: вироблені за покращеною технологією, із застосуванням пакувальних матеріалів покращеної якості (тара скляна, керамічна, тощо).

  Зокрема яловичина, безкісткова свинина, м’ясо качок, гусей (за виключенням курятини), яйця курячі відбірної та вищої категорії, цукор рафінад та цукор тростинний неочищений “коричневий”, олія соняшникова у скляній тарі», – розповів директор департаменту. За його словами, мова жодним чином не йде про відміну державного регулювання у цій сфері взагалі. Це – лише оптимізація переліку продукції, на яку буде здійснюватися контроль за зміною оптово-відпускних цін.

  Олег Пендзин також наголосив, що оптимізація жодним чином не передбачає скорочення переліку основних груп продовольства у межах яких буде здійснюватися контроль держави за ціноутворенням. Навпаки, у попередній постанові список містив 16 пунктів, на які здійснюється регулювання, а нинішній документ збільшився на одну позицію.

  «Оптимізація переліку жодною мірою не передбачає скорочення основних груп продовольства, в межах яких регулюватимуться ціни на одну або декілька товарних позицій. Як і сьогодні, зберігатиметься регулювання цін на продукти переробки зерна (борошно та крупи), м’ясопродукти (м’ясо та ковбасні вироби), молокопродукти (молоко, масло, сир, сметану), яйця, цукор та олію. Якщо це озвучити в цифрах, то на сьогодні декларуванню зміни цін підлягає 16 товарних позицій, а у запропонованому переліку – 17 позицій», – пояснив посадовець.

  Поширити: