НОВИНИ

В Україні лише 2% сільгосппідприємств мають проекти землеустрою

 • В Україні з 18,4 тис сільгосппідприємств лише 353 (1,9%) мають проекти землеустрою.

  На цьому наголошує голова Держземагентства Сергій Тимченко, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на офіційний сайт відомства.

  "В Україні станом на 1 лютого 2013 року налічується 18 тис 433 сільськогосподарських підприємств, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, із них лише 353 (1,9%) мають проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь", – зазначив С.Тимченко.

  Він також зауважив, що в Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській, Чернігівській областях проекти землеустрою взагалі не розроблені. А найбільше договорів на розробку цих проектів укладено в АР Крим – 187 (що становить 23,2% від кількості проектів, які необхідно розробити), Чернігівській – 135 (22%), Запорізькій – 288 (24,9%), Тернопільській – 93 (24,5%), Сумській – 125 (23,1%), Полтавській – 257 (22,2%) областях, підкреслив керівник відомства. На сьогодні 2219 (12,4%) сільськогосподарських підприємств замовили розроблення таких проектів.

  С.Тимченко нагадав, що землевласники, орендарі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, без розроблених та затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь, притягуватимуться до адміністративної відповідальності органами Державної інспекції сільського господарства України.

  "ДП «Головний та науково-дослідний інститут землеустрою» та його регіональні інститути розробляють проекти землеустрою за максимально можливу низьку плату", – наголосив голова Держземагентства Сергій Тимченко.

  Поширити: