ІНФОГРАФІКА

Ціни на свинину прискорили падіння

22.09.2019 10:07
 • У другій половині вересня ціни на свинину прискорили падіння. За підсумками моніторингу закупівельних цін на живець середньоринкова ціна опустилася до 45,7 грн/кг, що на 5% нижче ніж тижнем раніше. Про негативну цінову динаміку на ринку свинини повідомляє аналітичний відділ «Свинарі України».

  Згідно з результатами опитування представників м’ясопереробки, протягом третього тижня вересня свиней забійних кондицій закуповували по 43-46 грн/кг. При цьому, ціни нижньої половини цього діапазону спостерігалися переважно у Східних областях. У Центрі та на Заході підтримкою цін слугує стриманіша пропозиція живця. Проте окремі оператори відзначають, активнішу пропозицію з боку виробників свинини у наслідок відновлення середньодобових приростів та зменшення терміну досягнення тваринами забійних кондицій через пониження температур. Водночас, переробники відзначають посилення конкуренції і серед колег та сезонне послаблення споживчої активності, що має відчутний тиск на ціну закупівлі.

  З огляду на такі обставини, більшість закупівельників очікує консолідації цін на ринку живця наступного тижня у межах 43-45 грн/кг. Відповідні прогнозами поділилися учасники Асоціації «М’ясної галузі».

  Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

  Дещо раніший ніж зазвичай початок осіннього спаду на думку більшості м’ясопереробників обіцяє відносну стабілізацію цін у жовтні після досягнення нею мінімальної ціни сезону. Проте на якому рівні котирування зупиняться оператори ще спільної думки не мають: частина вважає, що 43 грн/кг відповідає точці рівноваги попиту та пропозиції свинини, втім деякі не виключають ще більшого послаблення цін закупівлі.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: