ИНТЕРВЬЮ

Фінансові аграрні розписки: МТБ БАНК пропонує ексклюзивний продукт

12.09.2019 08:16
 • Зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель анонсовано Президентом України Володимиром Зеленським уже в наступному році. Важливо, аби до відкриття ринку землі були готові й фінансові організації нашої країни. Про те, які банківські продукти та послуги перш за все затребувані в агросекторі держави, наша розмова з головою правління ПАТ «МТБ БАНК» Юрієм Краловим.

  – Юрію Олександровичу, МТБ БАНК останнім часом активно працює з агросектором. Які напрямки найефективніші?

  – Ми пропонуємо аграріям кредитні продукти,які розроблені з урахуванням специфіки їхньої діяльності. Ще у минулому році ми розробили кредитний продукт AgroNew, завдяки якому можна отримати до п’яти мільйонів гривень на поповнення оборотних коштів, надається кредит корпоративним клієнтам, клієнтам малого та середнього бізнесу. Також ми розвиваємо такий вид співпраці з підприємствами небанківської сфери, як партнерські програми. Вони дозволяють сільгоспвиробникам отримувати кредити в нашому банку під мінімальні відсотки. Варто відзначити, що МТБ БАНК бере участь у державних компенсаційних програмах. Зокрема, ми підписали Меморандум з Мінагрополітики, згідно з яким чверть вартості придбаної аграрієм техніки вітчизняного виробництва компенсується державою. Не всі банки змогли підписати такий меморандум. Ми – серед 22 надійних банків, які співпрацюють з Міністерством аграрної політики України.

  – Розкажіть детальніше про переваги продукту AgroNew?

  – Швидка процедура оформлення кредиту за умов надання мінімального пакету документів, термін кредитування – до 12 місяців, у межах одного маркетингового року, а графік погашення – у прив’язці до господарського циклу позичальника. Забезпеченням за кредитом виступає застава врожаю за фінансовою аграрною розпискою (ФАР) та порука власника. Агровиробник може отримати додаткові кошти без так званого «твердого» забезпечення. Особливо це зручно для тих, у кого його немає або майно знаходиться у заставі в іншому банку. За допомогою цього інструменту малі та середні господарства отримують необхідні їм гроші для закупівлі насіння, засобів захисту рослин, добрив, палива і сільгосптехніки. Купують все це аграрії виключно в рахунок майбутнього врожаю, а не під заставу майна. Ми активно працюємо в рамках проекту «Аграрні розписки в Україні». Нашим консультаційним партнером з розвитку і вдосконалення ринку аграрних розписок є IFC (Міжнародна фінансова корпорація). До речі, один з наших клієнтів, аграрій з Миколаївщини, оформив кредит під аграрну розписку та отримав подяку від проекту! Загалом з початку цього року нами видано 14 аграрних розписок на загальну суму 28 мільйонів гривень.

  – Розкажіть, будь ласка, детальніше про партнерські програми?

  – Наприклад, партнерська програма з компанією «Укравіт» дозволила запропонувати відсоткову ставку – 0,01% на шість місяців та відстрочку виплат за графіком до десяти місяців. Є у нас й ексклюзив – ми розширили програму за овочами й фруктами. Аграрії можуть отримати унікальний кредит під фінансову аграрну розписку навіть на виробництво винограду – сьогодні розписок під цей вид продукції не надає жоден банк в Україні, окрім нашого.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: