НОВИНИ

В Україні вирощують унікальні горіхи з червоним ядром

10.09.2019 14:16
 • Фермер з Кіровоградщини вирощує унікальні волоські горіхи з червоним ядром. Одними із перших подібний сорт вивели українські вчені з Нікітського ботанічного саду, та дали йому красномовну назву Пурпуровий. Донедавна у всьому світі, горіхи які мають червоне ядро помилково вважалися дефектними. Однак, завдяки науковій праці каліфорнійських вчених, вдалося довести, що подібний незвичайний зовнішній вигляд горіху — не наслідок невідомої хвороби, а генетично зумовлений наслідок перезапилення цілої плеяди різних сортів горіху, пише agri-gator.com.ua.

  Наразі, ціна горіхів цього сорту є значно вищою, ніж в традиційних білих. Найчастіше їх замовляють ресторани.

  «Можна довго розповідати про його яскравий гармонійний солодкуватий смак, про регулярну врожайність (6,88 т/га). Але більшість людей все одно звикли до білого горіха. Якщо говорити про експорт — з однієї сторони ринок потребує білого горіха, а з іншої сторони — я вірю, що горіх незвичного кольору і високих смакових характеристик може зайняти гідне місце на світовому ринку», — розповідає фермер.

  Наразі, Олександр — один із небагатьох, хто займається вирощуванням унікального горіха червоного сорту. За словами садівника, на сьогодні, у справі червоного горіха потрібна перемога смакових характеристик над стандартами ЄС.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: