ВАЖЛИВО

Напередодні посівної аграріям перекривають доступ до імпортних добрив

24.08.2019 07:00
 • Ініційоване МЕРТом розслідування щодо імпорту міндобрив різних груп в Україні обернеться для ринку дефіцитом напередодні посівної. Такий прогноз озвучив в ексклюзивному коментарі для AgroPolit.com голова Агро-Продовольчої ради Іван Слободяник.

  Нагадаємо, 21 серпня 2019 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі відбулося засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на якому розглядалися питання захисту українських товаровиробників від недобросовісного та зростаючого імпорту.

  “Ініціатива з перевіркою імпорту добрив, а також готовність закрити ввезення добрив до України, схожа на спробу старого керівництва держави наостанок підзаробити «на пенсію» за рахунок українського монополіста добрив, а також «підсунути свиню» аграріям напередодні підготовки грунту до зими та подальшої посівної компанії”, – заявив Іван Слободяник.

  За його словами, на ринку всім відомо, кому належать заводи добрив в Україні і чому у нас добрива дорожчі на 50 %, наприклад за литовські.

  Тому диверсифікація імпорту добрив – це просто нагальга потреба і необхідність. Безумовно, ми маємо обмежувати російські добрива, але крім російської продукції існуть грузинські, турецькі, литовські та ін», – вважає Іван Слободяник.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: