НОВИНИ

Фермери Полтавщини зазнають краху: на полях не дозрівають томати

24.08.2019 14:04
 • Полтавські фермери скаржаться на «пусті» томати. Як повідомляють засновники фермерського господарства «Рубін» на Полтавщині, цього місцеві фермери зіштовхнулися з серйозною проблемою. На полях області не встигають дозрівати помідори. Вони «дерев’яніють» за дивних обставин, а всередині залишаються пустими, пише central-ua.tv

  За думкою полтавських аграріїв, причина псування томатів пов’язана з поширенням вірусу «бронзовості» або нестачею добрива.

  Як повідомляє один з фермерів, удобрювання томатів проводилося за усіма правилами: 250 кг/га діамофоси для 20-сантиметрової глибини розсади. По вегетації помідорів додали по 20 кг/га сульфат калію. Овочівник вважає, що причина некондиції томатів – в нестачі калію.

  За словами аграрія Олександра Незнарадько з «Рубіну», на полтавських полях було зібрано не менше 50 т з кожного гектару, проте половина з цього не вродилася.

  Як коментують ситуацію співробітники ДП ДГ «Черкаське» ЧДСГДС національного наукового центру Інститут землеробства НААН України, проблеми з неврожаєм томатів простежується по всій країні. За словами молодшого наукового працівника інституту Марії Торбанюк, томати пошкоджує вірус стовбура, який переносять трипси та цикадки, та який уражує, як правило, саме ранні посіви помідорів.

  Вирішити проблему допоможе термічна обробка сімені та дотримання сівозміни.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: