НОВИНИ

Дешевий імпортний сир заважає піднімати ціни на вітчизняну продукцію

22.08.2019 08:56
 • Українські виробники сиру готуються на початку осені активізувати торгівлю. Одні компанії припиняють розпродаж за зниженими цінами, інші збільшують базові ціни. Зростає виробництво сиру, в тому числі і виробництво на склад. Про це повідомляє infagro.com.ua.

  Рішення збільшувати ціни поки не зовсім обґрунтоване. Сировина, безумовно, подорожчала, але є фактори, які можуть перешкоджати нормальній торгівлі, наприклад, зростаюча пропозиція недорогого імпортного сиру.

  Зараз більшість виробників пропонують оптовикам свій традиційний сир вже по 140-160 тис. грн/т. Але у оптовиків є можливість придбати польський сир приблизно тієї ж категорії по 120-130 грн/кг (після розмитнення). Математика нехитра – навіть сильний маркетинг не завжди встоїть проти низької ціни.

  Спроби сироварів продавати сир на експорт особливого успіху не приносять – немає обсягів. Зокрема, минулого місяця з України вивезли лише 228 т сичужного сиру.

  У той же час імпорт того ж твердого/напівтвердого сиру склав 625 т, а всього сичужного 1262 т. До того ж, існує і контрабандне ввезення. Різниця відчутна і вона явно не на користь вітчизняних сирів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: