НОВИНИ

Латвія може призупинити імпорт яєць з України

16.08.2019 14:53
 • Латвійська асоціація виробників яєць і м’яса птиці закликала прем’єр-міністра країни призупинити імпорт яєць з країн, які не входять до ЄС, у тому числі з України. Про це повідомляє eurointegration.com.ua.

  Відповідного листа асоціація направила прем’єр-міністру 14 серпня. Причина – виявлення в українських яйцях сальмонели.

  «Беручи до уваги те, що в Латвії за короткий проміжок часу вже чотири рази було констатовано невідповідність різних яєчних продуктів нормам безпеки харчових продуктів, а здоров’я суспільства перебуває під загрозою, асоціація вважає, що імпорт яєць і яєчних продуктів з України слід негайно зупинити», — заявила виконавчий директор Асоціації виробників яєць і пташиного м’яса Анна Ерліх.

  Асоціація нагадала, що в червні 2019 року уряд Латвії вирішив надати додаткові кошти на посилення контролю за імпортом яєць і яєчних продуктів з України.

  «В ході додаткових перевірок виявлено, що сальмонела міститься навіть в термічно оброблених продуктах, що змушує задуматися про рівень гігієни на українських виробництвах», — відзначила асоціація.

  Зазначається, що імпорт з України становить третину обсягу всіх імпортованих в Латвію яєць.

  Керівник асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко підкреслює, що Україна дотримується суворих норм контролю сальмонели.

  «Україна вже тривалий час дотримується більш суворих норм контролю і запобігання появи бактерій сальмонели, ніж країни ЄС», — заявив він.

  Днями міністерство землеробства Латвії звернулося до Єврокомісії з закликом посилити контроль за українськими виробниками яєць.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: