НОВИНИ

Країни, які найбільше експортують українське пиво

13.08.2019 14:19
 • Найбільшу популярність український хмільний продукт завоював в Молдові, Білорусі та Алжирі; звикає до нього і Європа. Поки українців підкорює імпортне пиво, обсяги виробництва напою всередині країни падають. Втім, експорт пива збільшується. Зараз українське пиво більше п’ють в Молдові, Білорусі та Алжирі. Потроху збільшується експорт і до Європи, пише segodnya.ua.

  За рік Україна виробляє 180 млн декалітрів солодового пива, 19 млн з них випиває Європа. При цьому на світовому ринку стає все популярнішим крафтовое пиво з України.

  Пивовар Сергій Гойко пояснює: масове виробництво здешевлюють, як можуть, а значить, якість і смак можуть викликати питання.

  “Є концентрат солоду, його відфільтрують, і ви не дізнаєтеся його якість. Тільки за своїм самопочуттям – може бути головний біль, специфічний запах з рота, з шлунком може щось бути”, – говорить Гойко.

  Ціноутворення крафтового пива починається з якості обладнання. Також у вартість входить ціна хмелю, солоду і дріжджів. Плюс – витрати на електроенергію і зарплату робітникам.

  “Пиво формується від варіння за 35-40 днів, півлітровий келих в результаті коштує 75 гривень”, – говорить Гойко.

  І це не межа. Є сорти пива, вартість яких може досягати 90 гривень за півлітра.

  “Новозеландський, американський, німецький хміль – це природні консерванти, на сьогодні коштує вісім тисяч гривень за п’ять кілограм”, – говорить Гойко.

  Пивомани в Україні можуть зварити пиво і самостійно. Для цього продаються спеціальні домашні пивоварні вартістю від 10 тис. гривень.

  До речі, у середньому в Україні одна людина випиває 54 літри пива за рік.
  Для порівняння, в Німеччині і Австрії цей показник у два рази більше – по 100 літрів на душу. Але і це ще не межа. Незмінним лідером вживання цього пінного напою вже багато років залишається Чехія з показником 147 літрів на людину.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: