ІНФОГРАФІКА

Аграрії готуються до логістичних викликів

31.07.2019 13:53
 • Наразі вже обмолочено більше ніж три чверті площ ранніх зернових та зернобобових культур. Новий маркетинговий рік обіцяє нові рекорди. Про це повідомляє УКАБ.

  Згідно з прогнозованими ними даними, в поточному маркетинговому році очікуємо на врожай понад 70 млн тон зернових, що на 694 тис. тон (1%) більше, ніж показники минулого маркетингового року. У тому числі за рахунок збільшення експорту на 1, 6 млн тон.

  Оскільки експорт зернових з року в рік збільшується, нагальним та гострим питанням на порядку денному для аграрного сектору залишається логістичне питання.

  За Індексом ефективності логістики (LPI – Logistic Performance Index) Україна посідає 69 місце серед 167 країн, визначених Світовим банком за чотирма опитуваннями LPI 2012, 2014, 2016 і 2018 років. Це середньозважений показник:

  ефективності процесу оформлення органами прикордонного контролю, за яким Україна посідає 95 місце;
  якості торгової і транспортної інфраструктури – відповідно 105 місце у рейтингу;
  легкістю організації поставок за конкурентоспроможними цінами – 81 місце у рейтингу;
  компетентністю і якістю логістичних послуг – 70 місце;
  здатністю прокладати маршрути і відстежувати вантажі – 54 місце;
  своєчасність відвантаження в напрямку призначення в запланований або очікуваний час доставки – 55 місце.

  Враховуючи вищенаведене, відповідність та реагування вітчизняного логістичного сегменту до існуючих потреб ринку: поліпшення інфраструктури, пропускної здатності ключових експортних вузлів, злагодженість та оперативність дій учасників даного сегменту, обґрунтованість тарифікації послуг – визначають подальшу конкурентоспроможність вітчизняного зерна на світовому ринку та прибутки українських аграріїв.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: