НОВИНИ

Європу завалять бананами

20.07.2019 07:00
 • Торговельна угода між ЄС та країнами Меркосур може призвести до надлишкової пропозиції бананів у Європі та зниження ринкових цін на цю продукцію. За повідомленням Асоціації виробників бананів Канарських островів, торговельну угоду між Європейським Союзом і країнами Меркосур (торгово-економічний союз, в який входять Аргентина, Бразилія, Парагвай і Уругвай. Асоційовані члени – Болівія і Чилі ) збільшує ризик надлишкової пропозиції бананів в Європі. Про це повідомляє EastFruit.

  Контракт між ЄС і Меркосур був укладений наприкінці червня, після двох десятиліть переговорів, і був схвалений представниками галузі в країнах Південної Америки.

  Однак Асоціація виробників бананів Канарських островів (Asprocan), найбільший внутрішній постачальник бананів в Європі заявив, що названа угода може призвести до зниження ринкових цін.

  У заяві Asprocan говориться, що Бразилія виробляє близько 7 млн тонн бананів в рік і що частина найбільш великих транснаціональних корпорацій в секторі виробництва та експорту бананів перебувають у цій країні.

  «Це новий элекмент тиску на ціни на тлі триваючого падіння середньої ціни на імпортні банани в ЄС. У той же час в угоді не обумовлюються такі ж екологічні та соціальні вимоги до виробництва, які повинні дотримуватися європейські фермери», – повідомляє Asprocan.

  Також, ще не зрозуміло, якими будуть тарифи при ввезенні бананів.

  При цьому Асоціація заявила, що представники Альянсу із захисту європейського сільського господарства в Брюсселі попередили, що згідно з угодою, імпорт бананів з країн Меркосур підпадає під дію пільгових тарифів з січня 2020 року.

  Еквадор, Колумбія, Перу, Коста-Ріка, Панама, Сальвадор, Гондурас і Гватемала вже працюють у таких умовах.

  Можливо, що тариф, який в даний час установлено на рівні 114 євро ($128) за тонну, буде знижений до 75 євро ($84) за тонну.

  Серед країн Меркосур тільки Бразилія експортує банани на ринок ЄС.

  «Незважаючи на те, що обсяги їх експорту на ринок ЄС в даний час невеликі, виробництво бананів в Бразилії має великий потенціал, і ця країна, що є одним з основних експортерів свіжих фруктів і овочів на європейський ринок, володіє хорошою інфраструктурою і необхідним досвідом для збільшення експорту бананів», – заявляє Asprocan.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: