НОВИНИ

На Кіровоградщині виявлено нове вогнище поширення карантинного шкідника

18.07.2019 16:29
 • У зв’язку з виявленням нового вогнища карантинного шкідливого організму — західного квіткового трипса, у місті Горішні Плавні на Кіровоградщині запроваджено карантинний режим. Загальна площа ураження шкідником становить 1,6 га. Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

  Фітосанітарні заходи передбачають:

  негайне знищення заселених рослин, ретельне видалення з теплиці всіх бур’янів і рослинних решток, недопущення повторного використання пакувального матеріалу, в якому раніше перевозились імпортні рослини;

  використання техніки коливання температури та вологості повітря в теплиці;

  використання біологічних агентів, найбільш ефективних саме проти західного квіткового трипса.

  Біологічний метод контролю трипса нині дає найбільший ефект і широко поширений у світі. Серед препаратів, які дозволені в Україні для боротьби з цим карантинним шкідником, фосфорорганічні інсектициди, перитроїди та неонікотиноїди на основі таких діючих речовин: піриміфос-метил, альфа-циперметрин, імідаклоприд, ацетаміприн.

  Довідка: західний квітковий трипс — багатоїдний шкідник, який пошкоджує понад 250 видів рослин. Його личинки та дорослі особини живляться на культурах: плодових, овочевих, квіткових, висмоктуючи клітинний сік рослин. Шкідник впливає на рослину пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: