НОВИНИ

Експортні ціни на українську кукурудзу невпинно зростають

18.07.2019 08:17
 • З початку травня 2019 року на українському експортному ринку (базис FOB) зберігається тенденція до поступового зростання цін на кукурудзу. За підсумками травня ціни на кукурудзу зросли на 7-8 дол./т, в червні – на 10-12 дол./т, а за першу половину липня – в середньому на 5 дол./т, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

  Така ситуація склалася у першу чергу через побоювання щодо зниження виробництва зернових у США у зв’язку з несприятливими погодними умовами, а також збільшенням інтересу китайських імпортерів до української кукурудзі на тлі триваючого торгового конфлікту між США та Китаєм. Наприклад, якщо в травні-червні 2017/18 маркетингового року Україна поставила на зовнішні ринки практично 3,2 млн тонн кукурудзи, з яких 434 тис. тонн припало на ринок КНР, то за аналогічний період 2018/19 МР дані показники істотно виросли і склали 6 млн тонн і 867 тис. тонн відповідно.

  У той же час більш активне зростання цін на зернові українського походження стримують очікуваний другий за величиною після торішнього рекорду урожай кукурудзи в Україні, прогноз рекордного виробництва зернової в країнах Латинської Америки і збільшення обсягів експорту бразильської кукурудзи в Китай. Також тиснуло на ціни те, що до кінця червня поточного погодні умови в кукурудзяному поясі США покращилися, що призвело до підвищення прогнозів виробництва американської зернової, а також прогнозуються високі перехідні залишки кукурудзи в США.

  Якщо на початку травня ціни пропозиції на спотові поставки кукурудзи варіювалися в межах 168-174 дол./т FOB, то станом на 16 липня вони в основному складають 190-198 дол./т FOB, а в ряді випадків на суднові партії типу Panamax досягають 200 дол./т FOB з постачанням в середині серпня. Додаткову підтримку цінам у даний період надає фіксоване збільшення попиту імпортерів на українську зернову як на спотовому, так і форвардному ринках.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: