НОВИНИ

В ЄС очікують рекордний дефіцит ріпаку

17.07.2019 13:58
 • У найближчі місяці імпорт ріпаку в Європейському Союзі, імовірно, різко зросте, оскільки європейські агровиробники заявляють про малий врожай цієї культури, пише Successful Farming із посиланням на Reuters.

  «Прогнозоване скорочення виробництва ріпаку в ЄС, швидше за все, збільшить імпорт ріпаку і каноли до нового максимуму — близько 5,6 млн т у липні 2019-червні 2020 року», — повідомляє World Oil.

  Імпорт до 2018/19 року оцінюється в 4,3 млн т.

  На ринку нафтопродуктів передбачають, що врожай ріпаку в ЄС впаде з 19,9 млн т у 2018 році до 17,5 млн т у 2019 році. Різке скорочення виробництва очікується у Франції, Німеччині та Румунії.

  «Надії на хороші перспективи врожаю в основних країнах-виробниках ріпаку в ЄС не справдилися через посуху наприкінці травня і початку червня, а також подальших змін посівних площ цього року», —  ідеться в повідомленні.

  Збирання ріпаку набирає обертів у Центральній Європі, але надійних звітів про дохідність все ще бракує, тому прогноз все ще може бути змінений.

  «На папері світові запаси ріпаку і каноли, здається, є достатніми. Якщо в найближчі тижні встановляться нормальні погодні умови в Україні та Канаді, то ці країни цілком зможуть задовольнити рекордні вимоги ЄС щодо імпорту ріпак в 2019/20», — сказано в повідомленні.

  Але фахівці кажуть, що нетарифні торговельні бар’єри на канадському ріпаку та ризик того, що імпортери ЄС зіткнуться з китайською конкуренцією за український ріпак, залишаються основними змінними, які слід спостерігати в найближчі тижні.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: