НОВИНИ

Екоінспекція продовжує самовільно проводити перевірки і морпортах

11.07.2019 14:25
 • Екологічні інспектори продовжують самовільно проводити перевірки суден у морських портах України. Про це повідомив голова Державної митної служба України Максим Нефьодов.

  «Наприкінці квітня на останньому дерегуляційному кабміні уряд прийняв Постанову №367, якою скасував контроль Держекоінспекцією ізольованого баласту під час перебування суден у внутрішніх морських водах або територіальному морі. Це сумнозвісні перевірки баластних вод, коли інспектор “бачить” плями нафти на воді і затримує корабель в порту, поки «щось не станеться». А кожен день простою — десятки тисяч долларів витрат», — написав він у Facebook.

  За його словами, ця дерегуляція була ковтком свіжого повітря для судновласників та надією на покращення іміджу України в очах світового морського співтовариства. За оцінками ринку загальна сума втрат від неправомірної діяльності інспекторів становила до $200 млн щорічно у вигляді нествореного ВВП та недоотриманих доходів державою та бізнесом. Іноземні судна просто відмовлялися заходити в українські порти через наявність високих корупційних ризиків, надаючи перевагу портам Варни чи Констанци.

  «Але, незважаючи на заборону, екологічні інспектори продовжують самовільно проводити перевірки суден у морських портах України. Бізнес, European Business Association, American Chamber of Commerce, Ассоціація Морских Агентств України повідомляють про випадки неправомірних спроб екологічних інспекторів отримати від судновласників “штраф за забруднення” акваторії морського порту», — написав Нефьодов.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: