НОВИНИ

На Херсонщині вартість озимої пшениці впала до мінімуму

11.07.2019 13:27
 • На Херсонщині жнива ранніх зернових «перетнули екватор». Із 450 тисяч гектарів озимої пшениці, озимого та ярого ячменю (а це 67% площ) уже зібрали понад 1,5 млн тонн зерна.  Про це повідомляє golos.com.ua.

  Результати надихають: за даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, врожайність зернових сягає в середньому 33 центнерів з гектара. А це на 4-5 центнерів більше, ніж торік.

  «Звісно, не обійшлося без втрат внаслідок червневих злив із буревіями, але вони компенсувалися щедрішою віддачею гектарів завдяки тій самій волозі як довгоочікуваному подарунку з небес. Тому і врожай, за прогнозами експертів, очікується більший: у 2018 вал сягнув за 1,9 млн тонн, а цьогоріч має перевищити два мільйони тонн. Хоча оцінки дуже різняться — від 2,1 до 2,4 млн тонн», — каже заступник директора департаменту Андрій Нєдєлько.

  Але без «ложки дьогтю в бочці меду» для аграріїв краю таки не обійшлося. На багатий ужинок зреагували перекупники, збивши ціну на озиму пшеницю до мінімуму.

  «Ще наприкінці травня ціна тонни озимої пшениці сягала в еквіваленті $200. Та щойно почалося збирання врожаю, і стало зрозуміло, що на намолоти скаржитися не доводиться, як закупівельну ціну навіть на продовольче зерно третього класу моментально знизили до 140 $/т. А це — на межі собівартості, — наголошує Микола Шмигирівський, заступник директора сільгосппідприємства “Новопавлівське”, що у Нижньосірогозькому районі Херсонщини. — Зрозуміло, що ділки намагаються нажитися на тих господарях, котрі вимушені частину збіжжя продавати “з коліс”, заледве не з бункерів комбайна, аби мати гроші на купівлю пального і оплату праці комбайнерів».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: