НОВИНИ

Українське молоко може зникнути в магазинах

11.07.2019 10:19
 • Місце вітчизняних виробників поступово можуть заняти європейські постачальники. Молоко в Україні може стати дефіцитом. Станом на початок літа, обсяги його виробництва скоротилися майже на 3%. Такі дані Державної служби статистики. Головна причина – скорочення поголів’я корів, пише “Сьогодні”.

  Фермер Олександр Скиба тримає 30 корів різної масті – чорних, рудих, плямистих. Займається виробництвом молока вже 15 років. Згадує: раніше корова була чи не в кожному дворі. Тепер на все село, крім його Злат і Ромашок, не більше п’яти рогатих. Тримати їх стало складно, а для бізнесу – так і зовсім невигідно.

  “Вклавши 1 грн, я отримую 1 грн 20 коп. Це при повному циклі, при ідеальних умовах, без привізних хвороб і так далі. Це дуже низькорентабельний бізнес. Якщо він буде хоча б на рівні 50%, то корови будуть пастися і в Маріїнському парку”, – жартує фермер.

  Проблем з реалізацією молока немає. 100 л в день охоче забирають і заводи, і сироварні. Головна умова – це гігієна. У цьому сенсі рятують автоматичні доїльні апарати.

  Втім, такі господарства, як у Олександра, дають лише 30% від загального обсягу молока в Україні. Інші обсяги розкидані по приватникам.

  “У державі вже не перший рік говорять про кооперацію. Дійсно, це той шлях, який пройшла Європа. Саме об’єднання в більш великі, потужні формування дасть змогу впливати на ціноутворення, і робити якусь невелику переробку у себе на місці”, – говорить керівник Асоціації виробників молока Олена Жупінас.

  Стимулювати відродження тваринництва могли б і зміни в оподаткуванні. Фермери скаржаться на скасування пільги по сплаті податку на додану вартість. В таких умовах, кажуть, побоюватися варто зовсім не подорожчання продукції.

  Саме підвищення цін на молоко найближчим часом боятися не варто, підтверджують і експерти. Але якщо тенденція до скорочення поголів’я корів продовжиться, українська “молочка”, швидше за все, просто зникне з прилавків, поступившися місцем європейським конкурентам.

  При цьому купувати молоко за більшу ціну просто не будуть. В раціоні українців за останні 15 років вживання молока, сирів і йогуртів вже скоротилося в два рази.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: