НОВИНИ

Система НАССР в Україні: кому, навіщо, з якою метою?

07.07.2019 14:06
 • Наталія Курята, голова комітету безпечності харчових продуктів та ветеринарії Громадської ради при Держпродспоживслужби України, поділилася інформацією щодо даного нововведення, та пояснила навіщо впроваджувати систему в Україні, пише agri-gator.com.ua.

  HACCP – (Hazard Analysis and Critical Control Points) – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, які є визначальними для безпеки харчових продуктів. Вона гарантує безпеку продукції на повному шляху харчового ланцюжка і дає можливість виявити всі критичні точки, які можуть вплинути на безпеку кінцевого продукту, усунути шкідливі фактори і контролювати повний процес виробництва. Подібна система є обов’язковою в рамках законодавства більшості цивілізованих країн: Євросоюзу, США, Канади, Японії, Нової Зеландії та іншіх.

  На яких підприємствах потрібно впровадження системи?

  Як зазначає Наталія Курята, мова йде про заклади громадського харчування, в тому числі це поширюється на всі освітні установи, які надають послуги з харчування. Також це все виробники харчової продукції та сільгоспвиробники сировини – від підприємств, які надають транспортні послуги для перевезення харчових продуктів, до агрохолдингів і торгових закладів. Це нововведення стосується і тих операторів, які займаються зберіганням, фасуванням і упаковкою вже готової харчової продукції.

  За словами Куряти, найбільш важливим є той факт, щоб ця система дійсно працювала і була ефективною, а не виглядала добре тільки на папері. Тому кожному українському оператору необхідно зрозуміти, що наявність на підприємстві діючої системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР – це надійне підтвердження того, що виробник забезпечує всі умови, що гарантують стабільний випуск якісної і безпечної продукції.

  Може виникнути логічне запитання: що варто очікувати тим підприємствам, які не встигнуть або не захочуть впровадити систему НАССР?

  Для тих, хто не встигає впровадити систему до зазначеної дати – держпоживслужба відноситься цілком лояльно. Закон про основні принципи та вимоги до безпеки харчових продуктів і Наказ Міністерства аграрної політики №590 говорить про спрощений механізм впровадження, і допускає усунення помилок при першому аудиті у оператора ринку. Щодо тих, хто не бажає впровадження системи взагалі – будуть застосовані суворі заходи. Як показує практика, більшість подібних підприємств виявляються під загрозою закриття. Наприклад, в Польщі, за відмову впровадження системи НАССР були закриті близько 80% підприємств.

  Найголовніше питання: які переваги від впровадження системи?

  Ключова причина – це ефективне управління якістю та безпекою харчових продуктів, її можна назвати своєрідним інструментом захисту репутації виробника.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: