НОВИНИ

Україна може залишитися без горілки

05.07.2019 09:56
 • Державне підприємство “Укрспирт” заявляє про неможливість встановлення необхідних для відвантаження спирту витратомірів, оскільки в законодавстві не закріплені вимог до них. Про це Українським Новинам повідомила прес-служба ДП.

  “Навіть якщо вони (витратоміри) будуть встановлені, їх статус ще не врегульовано юридично, потрібне узгодження умов використання цих приладів”, – сказали в ДП.

  “Укрспирт” зазначив, що в його бюджеті передбачені кошти для придбання та встановлення витратомірів, однак без законодавчо закріпленого статусу таких приладів в ДП не можуть провести закупівлі, оскільки це буде розцінюватися як нецільове використання коштів.

  Мова йде про зміни до Податкового кодексу, прийнятих Верховною Радою в листопаді 2018 року, які передбачають введення з 1 липня системи електронного адміністрування реалізації спирту.

  Така система передбачає обладнання у акцизних складах, на території яких виробляється спирт етиловий, на кожному місці отримання і відпуску спирту витратомірів – лічильників спирту етилового, які призначені для безперервного вимірювання, запам’ятовування, фіксації та відображення в електронному вигляді дані про обсяг отримання або відпуску спирту в декалітрах.

  Такі дані мають бути зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів – лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

  При цьому з 1 липня забороняється отримання та реалізація спирту етилового без наявності зареєстрованих витратомірів.

  У свою чергу, згідно зі змінами від 19 червня в затверджений Кабінетом Міністрів Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів – лічильників обсягу виробленого спирту етилового, до реєстру вноситься інформація про відповідність таких витратомірів вимогам законодавства, що встановлює вимоги до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

  Таким документом є Технічний регламент законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, де відсутня яка-небудь інформація про витратомірах.

  У свою чергу джерело в компанії – одному з великих гравців ринку, що побажав залишитися неназваним, повідомив Українським Новинам, що Державна фіскальна служба призупинила відвантаження “Укрспиртом” спирту з 1 липня.

  “У нас залишилося спирту на 2-3 дні для виконання контрактів на експорт. Для виробництва на внутрішній ринок вже немає”, – розповіли в компанії.

  При цьому експерт горілчаного ринку України, також побажав залишитися неназваним, підтвердив, що система електронного адміністрування реалізації спирту не заробила повністю на даний момент, і це може бути пов’язано з неустановкой витратомірів на спиртзаводах.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: