НОВИНИ

Стало відомо, як рекордна спека вплине на врожай в Європі

05.07.2019 08:14
 • Європейські аналітики оприлюднили перші оцінки впливу рекордної спеки, яка запанувала нещодавно в Західній Європі внаслідок вторгнення гарячої повітряної маси з Сахари. Про це  пише propozitsiya.com з посиланням на закордонні джерела.

  Реакція зернового ринку була помірною, оскільки спека, як очікується, не триватиме довго, на відміну від торішньої посухи. До того ж напередодні приходу хвилі гарячого повітря з Сахари посіви були в хорошому стані завдяки дощам, що випали до цього. Врешті, багато озимих культур вже майже закінчили вегетацію. Аналітик аграрної дослідницької фірми Refinitiv Хосе Клавіхо вважає, що вплив нинішньої спеки буде в гіршому випадку помірним.

  Деякі аналітики вже знизили прогнози валового збору м’якої пшениці у ЄС. Однак навіть після корекції їхній прогноз становить 140 млн т, тоді як торік через посуху валовий збір склав лише 129 млн т. У Франції, що є найбільшим у ЄС виробником пшениці, більшість аналітиків вважає, що втрати врожаю будуть обмеженими. Один з французьких зернових брокерів сказав, що пшениця, яка знаходиться на ранніх стадіях наливу зерна, втратить 3–5 ц/га врожайності, разом з тим вміст протеїну внаслідок таких погодних умов зросте.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: