ВАЖЛИВО

У данської компанії хочуть забрати частину врожаю в Житомирській області

03.07.2019 15:49
 • ТОВ “ДФУ Агро” (с. Грозине, Житомирської обл., належить данській компанії Berry Farm) заявило про можливий збиток до 300 тис.доларів США в разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ “Городок-Агро”. Про це повідомив директор “ДФУ Агро” Вадим Шестаков на прес-конференції у вівторок, передаєІнтерфакс-Україна”.

  За його словами, компанія з 2014 року обробляє 1,2 тис. га землі в Житомирській області на підставі договору з сільрадами про управління спадщиною. У листопаді 2018 року ТОВ “Городок-Агро” орендувало кілька ділянок землі, в тому числі 250 га, які перебували в користуванні ТОВ “ДФУ Агро”. До 2018 року оформити це було неможливим через специфіку законодавства.

  Дана ділянка “ДФУ Агро” засіяло озимим ріпаком та житом в серпні-вересні 2018 року, тобто ДО передачі його в оренду ТОВ “Городок-Агро”. Тепер “Городок-Агро” претендує на урожай з даної ділянки.

  “Ми запропонували компанії аналогічний за площею ділянку (250 га) зкультивованих земель, однак вони в ультимативній формі запропонували нам продати решту наші землі на даних територіях. У травні 2019 роки ми звернулися в антирейдерський комітет. У червні 2019 року більшість учасників комітету висловили думку, що ТОВ “Городок Агро” не має права на урожай, проте має право на компенсацію “, – розповів директор ТОВ” ДФУ Агро “Вадим Шестаков.

  Він також зазначив, що “ДФУ Агро” згодна з компенсацією, однак домовитися про умови компенсації поки не вдалося.

  “Наші збитки в разі збирання врожаю нашим опонентом складуть $ 100-300 тис. Ми готові зібрати урожай і передати на відповідальне зберігання третій стороні”, – сказав Вадим Шестаков.

  ТОВ «ДФУ Агро» вже отримала підтримку з боку Житомирської ОДА, ОДА, ACC, EBA, данського посольства, Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) державного фонду Данії, а також з боку Житомирської поліції.

  Сьогодні відбудеться друге засідання антирейдерського комітету.

  Для довідки: ТОВ “ДФУ Агро” та ТОВ “Дан-Фарм Україна» є власністю датської компанії Berry Farm, – одного з найбільших свинарських підприємств в Україні. Статутний капітал ТОВ “ДФУ Агро” – 63,7 млн ​​грн.

  Як повідомлялося раніше, ТОВ “Дан-Фарм Україна” заявляла про плани введення в експлуатацію свинокомплексу по відгодівлі на 25 тис. Голів в Коростенському районі Житомирської області на початку 2017 року. Загальна вартість проекту оцінювалася приблизно в 12 млн євро. Пізніше запуск проекту був відкладений на 2019 рік.

  ТОВ “Городок-Агро” зареєстровано в січні 2018 року. Його власником вказано Олексій Лузан. Статутний капітал – 15 тис. Грн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: