НОВИНИ

Господарство на Херсонщині збільшить площі під спаржею у 10 разів

02.07.2019 12:21
 • ФГ «Шафран Любимівський» висадили 1 га спаржі. Та господарство планує поступово збільшити площі до 10-12 га, кожного року висаджуючи по 1-2 га. А також планує випускати продукт під власним брендом. Про це повідомляє agro-yug.

  Всього господарство вирощує три сорти спаржі.

  Сезон збирання аспарагусу 2019 р. вже закінчено, всього він триває близько 2-2,5 місяців. Співвласник господарства Олег Демченко зазначив, що цьогоріч урожайність була меншою ніж минулого року, на це вплинули погодні умови.

  «В минулому році ми зібрали спаржі 5 т/га. Цього року близько 4 т/га. Дуже спекотно було. Спаржі потрібно, щоб вона виросла на 20 см, тоді вона товарна, її зрізають, вона ніжна, а росток ще не пускає додаткових своїх бокових гілочок. А коли дуже жарко, то спаржа ще не встигає вирости, як вже розпускаєтьсь, і тому було дуже багато браку в цьому році. Не могли отримати товарну», — розповів фермер.

  Господарство реалізує свою спаржу сусідньому господарству, яке продає його під своєю торгової маркою «Гурмець з Любимівки». Але згодом планує випускати продукт під власним брендом.

  «Поки що ми працюємо під прапором «Гурмець з Любимівки». За те, що вони упакують, відвезуть і продадуть нашу спаржу ми віддаємо їм 50% прибутку. Але ми вже працюємо на своїм брендом. Ми вже його розробили і згодом, я думаю, ви побачите на прилавках ще торгову марку, яка буде називатись «Спаржа Любимівська», — ділиться планами фермер.

  Але для цього господарство хоче спершу розширити площі під культурою та напрацювати ринки збуту.

  Уся спаржа у «Шафран Любимівський» закладена на крапельному підземному зрошені, яке розраховано на 8 років. У господарстві вже закладено саджанці спаржі для розширення площі під урожай наступного року.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: