АГРОВІДЕО

Училище на Вінниччині виготовляє найдорожчий сир в Україні

30.06.2019 11:30
Featured Video Play Icon
 • У цьому ПТУ на Вінниччині готують найдорожчий сир у світі! А заклад відомий навіть у Франції – студенти звідси їдуть на стажування, пише shotam.info

  Студенти тут варять віслючий сир, який коштує 1760 євро за кг. А щоб навчитись його готувати – їздять на стажування до Франції. А ще готують тут омолоджуюче мило з молоком ослиць. Та випускають його під грецьким брендом.

  “Не патентуємо, бо виробляємо усю продукцію з метою навчання”, – каже Василь Романцов.

  Василь Романцов директорствує в Заболотненському професійному училищі № 31 із 1982 року. Окрім ослячої ферми, в училищі є лайки, ведмеді, борсуки і купа інших тварин. Але, звісно, найбільша увага відвідувачів зазвичай прикута до огородженої для 30 ослиць та 12 віслюків (не рахуючи малят) території.

  Василь Романцов грошей з відвідувачів не бере, ще й пригощає ослячим молоком безкоштовно.

  Стадо почалось у 2010 році з чотирьох ослиць та одного ослика, привезених Василем Романцовим з Туреччини. Далі додалось кілька тварин з іранської та болгарської генеалогічних ліній (генеало­гічна лінія охоплює все потомство кількох поколінь тварини-родоначальника лінії – авт.).

  “То була моя давня мрія з тих самих пір, як я чотирирічним хлоп’ям у 1953 році побачив, як із допомогою десь ста підвод з осликами старообрядці гатили річку Мурафа”, – розповідає Василь Романцов.

  Потім у 2003 році у Франції напився молока з ослячої ферми і вирішив створити власну.

  Зараз 10 самиць на добу дають 30 літрів молока. А пан Василь планує виробляти мило та сир на продаж.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: