АГРОФОТО

Вулканічні виноградники острова Лансароте

26.06.2019 16:55
 • Острів Лансароте (Lanzarote) відноситься до Канарських островів (Іспанія). Його також називають «острів вогнедихаючих гір» – на невеликому острові довжиною близько 60 і шириною в 15 кілометрів, розташовано близько трьохсот вулканів. Восени 1730 року одночасно з тридцяти кратерів почали вириватися лава і попіл. Виверження тривало шість років, і в результаті третина острова покрилася неживим базальтом і попелом. Ця обставина дуже негативно позначилося на сільському господарстві Лансароте, але не зупинило місцевих виноробів, які, врешті-решт, пристосувалися успішно вирощувати виноград прямо в вулканічної пустелі.

  Основна частина виноградників Лансароте розташована в долині La Geria, яка на значному своєму протязі покрита товстим шаром попелу. Виноградні саджанці висаджують в спеціально вириті ями або траншеї до декількох метрів шириною. Робиться це по-перше для того, щоб коріння було простіше дістатися до родючого шару грунту, а по-друге з метою забезпечення винограду вологою. Дощів тут практично немає, штучне зрошення теж не практикується, рослини підживлюються росою, яка конденсується на стінках “воронок”. Насичений попелом шар грунту, в свою чергу, має властивість довго утримувати в собі вологу.

  Не дивлячись на настільки суворі умови, врожайність становить тут до 40 кг винограду з лози.

  Острів Лансароте досить популярний у туристів, як, власне, і Канари в цілому. Екскурсійні тури по острову включають в себе, крім усього іншого, відвідування екзотичних виноградників та винних погребів.

  Бутылка хорошего вина с необычными вкусовыми оттенками стоит порядка 6 евро.

  За матеріалами bigpicture.ru

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: