НОВИНИ

У Білорусі ціна полуниці опустилась нижче 7 грн/кг

24.06.2019 12:52
 • У Білорусі цього літа трапився справжній полуничний бум: урожай перевершив всі очікування і може стати найбільшим за останні п’ять років. Повідомляє belsat.eu.

  У підсумку ціна на ягоди обвалилася, а очікування тих, хто хотів на полуниці заробити, не виправдалися. Наразі Белпотребсоюз приймає товарну ягоду по 50 коп/кг (6,38 грн), а ту, що пустила сік, — по 30 коп/кг (3,83 грн/кг).

  «У людей гектари полуниці. Вони наймають помічників для того, щоб ці ягоди зібрати. Ціна години роботи на поле в середньому 3,5 руб./год ($1,45). Людина в змозі вибрати за годину 12, максимум 18 кг. Собівартість товару вже 30 коп. Заплатили людям по 30, приїхали здали по 20 коп. Звичайно, обурювалися!», — розповів директор полуничного ринку в в Лунінецькому районі Ігор Прокопович.

  Тиждень тому на міських вайбер-чатах в Бресті стало поширюватися таке повідомлення:

  «Фермерське господарство не встигає прибирати полуницю, тому пропонує всім бажаючим зібрати її для себе за ціною 1 руб./кг. Полуниця не дрібна, смачна, стигла. Тару мати свою!»

  Виявилося, до себе на поле запросив фермер Микола Шуляк з Брестського району. Європейський підхід врятував ситуацію: фермер вирішив проблему із збиранням врожаю та збутом, а люди за прийнятну ціну запаслися свіжою полуницею з грядки.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: