НОВИНИ

Для аграріїв півдня України може стати перспективним вирощування алое

12.06.2019 14:14
 • Українські аграрії можуть освоїти вирощування нової для нашої країни культури – алое. На півдні України алое можна вирощувати у звичайних теплицях, що у зимовий період мають підігрів, передає АгроЮг.

  В середньому у теплиці на 20-25 м² можна отримати біля 50 рослин. Середня температура всередині теплиці у зимовий період повинна бути не нижче 14ºС тепла. Необхідно потурбуватися за освітлення та вологість, до того ж важливо набратися терпіння, тому що на ринку популярний алое віком 3-4 роки. Рослини до 3 років пересаджують щороку, після трирічного віку – 1 раз у 3 роки.

  Як й при вирощуванні будь-якої нової рослини, найголовніше – знайти надійного замовника, тоді дохід вам буде гарантований. Замовниками можуть стати фармацевтичні компанії, харчові та косметичні концерни. В якості екзотичного продукту алое можна запропонувати кафе та ресторанам. А якщо ваша ферма перетвориться на справжній екзотичний сад алое – це буде дуже цікавим місцем для проведення екскурсій та навчальних семінарів. Тому для південних регіонів алое може не тільки приносити прибуток, але й стати стимулом до створення нових ідей.

  Більшість з видів алое, а їх майже 500, ростуть у дикій природі: посушливі області південно-західної Африки – 250 видів, Південна Америка, Мадагаскар – 40 видів та Аравійський півострів.

  В сприятливих природних умовах рослина виростає до 3 метрів у висоту. Найбільш лікувальними для людей властивостями володіють два види: алое віра – агава та алое деревоподібне або сторічник. Відрізняються вони зовнішнім виглядом. Алое віра має коротший стовбур та листки направлені угору, а деревоподібне алое відповідає своїй назві та дійсно схоже на дерево. В природних умовах деревоподібне алое досягає висоти біля 15 метрів, а ось на підвіконні є невеликим кущиком. Відрізняються види й розмірами та формами листків. Листки алое віра більші широкі, товсті та м’ясисті, завдяки чому вміст гелевидної речовини більше. Хімічний склад та лікувальні властивості в обох рослин фактично однакові, а ось методи застосування різні. Деревоподібне алое вчені рекомендують застосовувати зовнішньо, а алое віра – навпаки.

  Унікальні лікувальні властивості алое були відомі ще з давніх часів. Його сік використовували для лікування опіків, ран, захворювань шлунково-кишкового тракту. Сучасна наука та фармакологія офіційно визнали алое лікарською сировиною, що представляє особливу цінність.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: