ВАЖЛИВО

Світовий банк сподівається, що при Зеленському знімуть мораторій на землю

26.05.2019 17:03
 • У Світовому банку розраховують, що новообраний Президент та нова Адміністрація Президента візьмуть на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на землю, пише ukrinform.ua 

  Про це на прес-конференції сказала директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  “Ми сподіваємося, що нова Адміністрація Президента та новий Президент візьмуть на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на землю”, – сказала Кахконен.

  Вона також додала, що відкриття ринку землі може додати до зростання економіки 1 чи 2%.

  Кахконен зазначила, що стосовно визначення ціни на землю, то вона буде в першу чергу залежати від свободи дій на ринку.

  “Чим вільніший буде ринок продажу землі, тим вища ціна буде на землю”, – зауважила Кахконен.

  У Світовому банку вважають, що зняття мораторію на землю, продаж частки держави в банківській сфері у приватні руки та боротьба з корупцією дадуть поштовх до зростання економіки України, відтак зростання ВВП у 2020 році може прискоритись до 3,4%, а у 2021 році – до 3,8%.

  Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена ще у 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

  У грудні 2018 року Верховна Рада подовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: