НОВИНИ

Переробка гарбузового насіння принесе гарний прибуток

17.05.2019 09:58
 • Попит на гарбузове насіння на зарубіжних ринках з кожним роком збільшується. Так як в Україні гарбуз прекрасно росте, то на нашій території можливо створити рентабельне підприємство по переробці його насіння, пише Pro-Consulting.

  На виході отримаємо ядро ​​і лушпиння, які можна продавати. Тільки прибуток від реалізації ядра за ціною $ 5/кг при рентабельності продажів 35% і продуктивності 5 тонн насіння на добу окупить вкладення в створення підприємства за 4-5 місяців з моменту його запуску. Про це свідчать розрахунки, проведені аналітиками Pro-Consulting в процесі розробки відповідного бізнес-плану.

  Насіння – це, звичайно, не мікросхеми, але їх очищення теж досить технологічно ємний процес. Тільки обладнання для нього коштує 350-400 тис. доларів США. У список входять:

  ковшовий підйомник (норія);

  шелушитель насіння;

  очищувач насіння від плівки;

  калібратор Фадєєва;

  сушарка з лотками;

  машина з очищення білого нальоту з великого ядра;

  пневмовібростіл Фадєєва;

  оптичний сортувальник;

  лабораторне обладнання.

  Для роботи на виробничій лінії необхідно найняти десять чоловік, крім того потрібні ще 2-3 допоміжних працівника і адміністративний персонал.

  Територіально підприємство краще розмістити в регіоні, де гарбуза вирощують найбільше, а це Донецька, Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Харківська, Запорізька та Київська області. Сировину краще купувати у тих аграріїв, хто в процесі виробництва строго дотримується українських стандартів:

  – ДСТУ 5046: 2008 «Насіння кавуна, дині, гарбуза. Технологія вирощування. Основні положення”;

  – ДСТУ 7160: 2010 «Насіння овочевих, баштанних, кормових та пряно-ароматичних культур. Сортові і посівні якості. технічні умови».

  Вони дозволяють отримати великі і наповнені насінини, які після переробки легко можна продати на експорт за хорошою ціною.

  Інвестування у виробництво гарбузового насіння згідно бізнес-плану дозволить зробити гарбуз символом багатства і процвітання.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: