ВАЖЛИВО

Гривня зміцнюється завдяки аграріям

16.05.2019 10:57
 • Від початку року офіційний курс гривні до долара США підвищився на 5,5%. Значне зміцнення національної валюти зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю. Про це повідомив голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин, пише landlord.ua.

  Чинниками укріплення курсу гривні експерт вважає:

  – збільшення інвестицій нерезидентів у облігації внутрішньої державної позики України у понад 5 разів від початку року;
  – продовження у 2019 році експорту агропродукції рекордного врожаю 2018-го та відносно вдала кон’юнктура, що склалася на зовнішньому ринку для сільгосптоварів, які експортує Україна, – кукурудзи, соняшникової олії, пшениці;
  – активізацією експорту металопродукції;
  – залученням боргового капіталу.

  За інформацією Богдана Данилишина, інфляція на споживчому ринку у квітні цього року порівняно з попереднім місяцем становила 1%.

  Розглядаючи у розрізі інфляції продукцію АПК, експерт наводить приклад зростання ціни на овочі.

  Вартість овочів у квітні порівняно з березнем збільшилася на 12,6%. Причинами стали зниження запасів продукції минулорічного врожаю, сезонне зростання цін на овочі нового врожаю та збільшення сукупних витрат на сільгоспвиробництво.

  «Найбільше зросли ціни на капусту (на 43,9%), цибулю – на 29,1%, буряк – на 16,8%, моркву – на 14,9%, картоплю – на 5,7%. Це відбулося через незвично високий попит на зазначені продукти харчування та їх обмежену пропозицію», – коментує Богдан Данилишин.

  Збільшення пропозиції овочів та фруктів голова Ради НБУ відносить до чинників, які можуть призупинити зростання інфляції.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: