ВАЖЛИВО

Маніпуляція патріотизмом в шкоду українцям: ціни на добрива вдвічі дорожчі, ніж за кордоном

15.05.2019 15:12
 • КМУ про повну заборону ввозу добрив з Росії. Нещодавно Росія ввела “санкції” щоб дати гроші на вибори Фірташу-Медведчуку. Про це повідомив заступник голови Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький.

  Наразі ситуація на ринку добрив така:
  карбамід – $347 в Україні, закордоном $225;
  селітра – $254 в Україні, закордоном $177;
  КАС – $259 в Україні, закордоном $133.

  «Коли я пишу за кордоном, то маю наувазі FOB Чорне Море. Тобто ціни Болгарії, Румунії, Туреччини, і навіть українські ціни експорту», – написав він у Facebook.

  За словами Заблоцького,  добрива в Україні майже вдвічі дорожчі, ніж в пристойних країнах. Все завдяки завзятій роботі Мінекономіки і РНБО, які під Фірташа ввели санкції проти російських заводів. «І також слід “дякую” сказати митниці, яка деколи тупо без пояснення блокує імпорт добрив».

  Також Заблоцький відзначив, що « в нас монополізований Фірташем ринок добрив. Так, той самий Фірташ який запартнерився з Медведчуком в поки потенційно дуже успішний проросійський політичний проект, і ряд телеканалів. От тільки добривні заводи в Україні ним куплені на гроші російського “Газпромбанку”, який свого часу відкрив йому кредитну лінію на $11 млрд! Тобто по факту, наші заводи в Україні належать Газпрому, Фірташ їх просто “фронтує”. І сировину ці заводи беруть російську. Заводи Фірташа працюють на російському аміаку. Це напівфабрикат для добрив, який складає 90% їх собівартості. Російський аміак, звісно, під жодні санкції жодного органу не попав. Отак ми захищаємо індустрію “Газпромбанку” в Україні, яка працює тупо на російській сировині. Щороку аграрії переплачують де-факто росіянам $300 млн за добрива. Але цього мало, гроші на вибори проросійської партії треба не малі. Тому наше Мінекономіки сьогодні вирішило на цю браву затію викачати з селян більше бабла».

  А ось що стосується російських санкцій введених декілька тижнів тому, то вони побудовані по тій же логіці. Коли Росія заборонила до нас ввіз чергових товарів, то там де писало про саме цінне – вугілля і бензин – поставили примітку.

  «В цій примітці просто каже, що експортувати в Україну можна, але тільки компаніям, які отримають спецдозвіл в Мінекономіки Росії. Вангую – через пару місяців з “Бігус інфо” чи то “Схеми” ми взнаємо, що ці фірми належать також Медведчуку. А кому ж іще давати дозволи такі Росія може? Shell чи BP», – додав він.

  Підсумовуючи, Заблоцький додав, що Мінекономіки РФ успішно запартнерилось з Мінекономіки України. Під видом антиукраїнських і антиросійських санкцій обидва уряди продовжують торгівлю самими цінними товарами. Але це можна лише тим, які мають також виключне право літати приватними рейсами Київ-Москва, іншим – нізя. Завдяки цих схемам ми всі платимо за цінні товари більше. Немає ніякої економічної війни, вони просто тирять наші гроші.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: