НОВИНИ

Китайці переходять на біодизель з кулінарного жиру

15.05.2019 09:57
 • У Шанхаї понад 2 тисячі автобусів перевели на комбіновані установки, що дають можливість працювати на виготовленому з кулінарного жиру біодизельному паливі. Ефективну утилізацію харчових відходів організувала автобусна компанія Shanghai Jiushi в рамках відповідної міської програми, пише agroday.com.ua.

  У 2019 році для дизельних і гібридно-електричних автобусів, які зараз курсують у Китаї, знадобиться близько 220 тонн біодизельного палива B5, розповідає представник автобусної компанії Shanghai Jiushi Гу Дечан.

  Пальне марки B5 на 5% складається з біодизеля, який був отриманий з використаної олії – відходів закладів громадського харчування, і на 95% – з нафтового дизельного палива.

  Шанхай – один з найбільших китайських мегаполісів – щорічно виробляє понад 30 тис. тонн відпрацьованого кулінарного жиру, переробивши який можна отримати близько 600 тонн біодизелю марки B5.

  Як зазначають китайські експерти, біодизель B5 може скоротити викиди шкідливих речовин у повітря при його спалюванні більш, ніж на 10%, а ефективність очищення оксиду азоту може досягати 80%.

  “Застосування біодизелю не тільки знизить загрозу для навколишнього середовища, але також допоможе перетворити кухонний жир у паливний ресурс, – говорить заступник генерального директора компанії Sinopec Marketing Shanghai Company Чи Ян. – Виробництво біодизелю також захистить споживачів від використання недобросовісними рестораторами відпрацьованої олії при готуванні”.

  Станом на кінець квітня 2019 року біодизель марки B5 відпускався на 247 автозаправних станціях Шанхаю.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: