НОВИНИ

Вчені попереджають про зникнення бананів

15.05.2019 09:23
 • Потепління призводить до поширення грибкової хвороби, яка пошкоджує листя бананів. Про це йдеться у повідомленні CNN, пише Укрінформ.

  Грибкова хвороба сигатока пошкоджує листя рослин, тому на них виросте в декілька разів менше бананів. Таким чином, кількість плодів може зменшитися до 80% через інфікування грибком.

  Крім того, це може спричинити подорожчання бананів.

  Адже попит на них залишається стабільним. До того ж, щоб боротися з інфекцією, використовують велику кількість протигрибкових спреїв, які коштують чимало.

  “Це дуже дорого, обходиться країні (Коста-Риці – ред.) близько $100 млн на рік”, – пояснює викладач мікробної екології Університету Екстера Ден Беббер.

  Вперше чорну сигатоку помітили в Гондурасі. З того часу вона поширилася в Бразилії, на Карибських островах, Гренадинах і Пуерто-Рико. Наразі грибок знайшли ще в Флориді.

  З 1960-х років ризики зараження бананів цією хворобою зросли на 44.2% у районах Латинської Америки й Карибських островів. Це пов’язано зі збільшенням вологості й зміною температури, які спричинило глобальне потепління.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: