НОВИНИ

З гігантським борщівником “воювати” краще навесні

10.05.2019 10:35
 • Останніми роками в Україні набуває поширення вкрай небезпечна, отруйна і дикоросла багаторічна рослина – борщівник Сосновського. Така рослина може вирости заввишки аж 5 метрів, а товщина її стебла може сягати навіть 10 сантиметрів. Як боротися з цим небезпечним шкідником читайте в публікації Аgronews.

  Борщівник Сосновського полюбляє рости на берегах потічків, річок, каналів, на узбіччях доріг, на деградованих луках та необроблюваних угіддях чи пасовищах. При контакті з людиною сік гігантського борщівника спричиняє надзвичайно болючі хімічні опіки, які важко загоюються.

  Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічний (шляхом одушення або виснаження рослини) та хімічний (використання гербіцидів) знищення.

  Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають. Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.

  Ефективніший метод боротьби — хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні, рекомендованих на основі гліфосатів, дикамби, сульфанілсечовин і інших гербіцидів, проводиться при висоті рослини до 10-20 см навесні або після підкошування.

  Якщо момент упущено і рослини зацвіли, то скошену масу борщівника, який цвіте з липня і майже до вересня, обов’язково треба спалювати – насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена.

  Одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років.

  Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій зараженій місцевості.

  Знищувати зарості борщівника Сосновського слід обережно.

  Не варто:

  • – скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;
  • – застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;
  • – під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;
  • – скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання купи і спалювання;
  • – не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.
  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: