НОВИНИ

На території Житомирського агроекологічного університету росте плантація міскантусу

08.05.2019 15:53
 • Міскантус гігантус може стати рятівною соломинкою на шляху до енергетичної незалежності України. Ця непримхлива рослина може рости на будь-яких грунтах з низькою кислотністю. Про це розповів керівник проекту, кандидат сільсько-господарських наук Володимир Зінченко, пише «Екоклуб Рівне».

  За його словами, енергетична цінність міскантуса приблизно така ж, як і у лісу, проте ліс потрібно вирощувати щонайменше 80 років, вихід деревини – 400 т/га. А от міскантуса через 80 років буде близько 2000 т/га, тобто його продуктивність вища у чотири-п’ять разів.

  Фахівець також відзначає, що при спалюванні міскантус виділяє від 16,5 – 18 МДж/кг енергії, тоді як дрова із дуба – 19 МДж.

  У Житомирському національному агроекологічному університеті технологію вирощування та використання міскантуса досліджують та удосконалюють вже більше десяти років. Плантація була закладена у 2004 році.

  Зінченко також підкреслює, що міскантус проводить фітореабілітацію території, тобто витягує радіонукліди з грунту.

  «Із землі радіація зникає, а в рослині майже не накопичується. У якості експерименту спільно з польськими колегами ми висадили плантацію міскантусу у другій зоні радіоактивного забруднення: міскантус набирав щонайбільше 50-60 Бк/кг Цезію 137, тоді як допустимий рівень Цезію 137 щільного забруднення сягає 600 Бк/кг», – розповів експерт.

  Вирощування міскантусу дозволить задіяти великі площі радіоактивно забруднених земель для вирощування біопалива і забезпечити людей роботою.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: