НОВИНИ

Моя маленька ферма: як починати з нуля

07.05.2019 14:13
 • Мрія про свою, хоч і маленьку ферму не така вже нездійсненна. Тим паче, що сільським господарством останнім часом цікавляться багато молодих українців, деякі заради нової справи навіть кидають досить успішну і престижну роботу.

  З чого ж почати свою сільгоспсправу? Докладніше – в публікації від Agronews.


  Насамперед перенесіть плани, які накопичувалися у вас в голові, на папір. Ще раз подумайте – чи правильним рішенням буде для мене заняття сільським господарством? Які у мене є знання про сільське господарство – агропрактику для культивування рослин, вирощування тварин і знайомство з технікою?

  Мета

  Вкажіть в своєму бізнес-плані – вашому важливому керівництву і помічнику в подальшому наступні пункти:

  Які цілі вашої маленької ферми? Це буде хобі-ферма для задоволення, тобто додаток до основної роботи, або ви хочете, щоб ваше господарство дійсно приносило гроші, в кінцевому підсумку, замінивши вашу поточну роботу. Або ваша мета полягає в тому, щоб виробляти їжу на подвір’ї для самозабезпечення вас і сім’ї.

  Що будемо вирощувати?

  Невелика ферма може варіюватися від шести соток з декількома курами і парою кіз до великих ділянок, де можна утримувати велике поголів’я ВРХ, овець та домашньої птиці плюс вирощувати польові культури.

  Тому ваш вибір тварин буде обмежений землею і ресурсами, так як на маленькій ділянці не варто ущільнювати поголів’я тварин до порушення їх добробуту.

  Складіть список, виходячи з реалій, яких тварин і які культури ви можете вирощувати на конкретній території і в конкретних кліматичних умовах.

  Найбільш ймовірні кандидати на сільськогосподарських тварин – це ті, хто вам дійсно симпатичний. Якщо кози здаються занадто рогатими, а гуси занадто “зубастими”, то, можливо, вони не для вас. Почніть свій шлях в тваринництві з найпростіших і миролюбних тварин – курей, перепілок, кролів.

  Не забувайте, що ви приймаєте на себе відповідальність за гідне утримання ваших вихованців! При нестачі часу, якщо ви поєднуєте фермерство з роботою, взагалі відмовтеся від думки тримати домашніх тварин, і переключіться на рослинництво, де можливий і крапельний полив, і частково віддалене управління.

  Якщо ваша мета – бізнес, ретельно продумайте ринки збуту вашого продукту і проведіть дослідження, щоб з’ясувати, чи є попит на нього.

  Часто люди тягнуться до незвичайних рослин або екзотичних тварин, вважаючи, що якщо вони розведуть не те, що у всіх інших, це буде відмінно продаватися. Це не завжди так.

  Переконайтеся, що є ринок для вашого незвичайної тварини, трави, овочів або фруктів, перш ніж інвестувати в цю сферу.

  Твереза ​​оцінка землі, ресурсів, сил

  Проведіть грунтовий тест, визначте характерних шкідників і хвороби культур, подивіться, які активи є в прилеглих територіях.

  Для садівників це будуть курники, стайні, кошари (для поставки гною), а для тваринників – ділянки для випасу і де можна безкоштовно заготовити сіно.

  Оцінка землі надасть вам цінну інформацію, як скоротити витрати і що дійсно вам потрібно придбати в першу чергу.

  Плани на рік

  Поєднайте мрії з практикою і за допомогою калькулятора точно підрахуйте майбутні витрати.

  Прочитайте про годівлі та утриманні тих тварин, яких хочете завести, пошукайте в інтернеті розповіді практиків. Теж саме і щодо рослинної продукції.

  В ідеалі, створіть бізнес план на рік.

  Хорошим рішенням буде звернутися до досвідчених фермерів, які проживають у вашій місцевості, і скласти бізнес-план разом з ними.

  Бізнес-план можна розглядати як процес, а не просто продукт. Навіть якщо ви не збираєтеся подавати заявку на кредит або грант (для якого часто потрібно бізнес-план як частину заявки), ця праця змусити вас задуматися про те, куди ви хочете направити свою ферму і про те, як домогтися успіху.

  Значна частина процесу бізнес-планування йде на збір інформації про ринки. Це надзвичайно важлива частина втілення мрії про те, щоб трохи заробити на своїй продукції.

  Інша важлива частина написання бізнес-плану – це можливість зазирнути в майбутнє. Де ви хочете бути через 5 років? 10 років? 20 років? Як ви плануєте проводити свій робочий день? Яку користь ви хочете отримати, нарешті.

  Моніторинг та переоцінка

  Пам’ятайте, що планування – це безперервний процес. У міру реалізації вашого плану ви неминуче зіткнетеся з необхідністю його коригування.

  Ведіть свій фермерський щоденник, вносячи в нього замітки і спостереження. Щороку оновлюйте свій бізнес-план, вирішуючи, що ви хочете зробити в майбутню весну, літо і осінь.

  Якщо ви не виховані в селянських традиціях, то рожеві мрії про безтурботне життя на землі можуть завершитися крахом. Навіть у бувалих аграріїв трапляються хвилини смутку, тому в зарубіжних країнах часто є служби психологічної допомоги фермерам.

  Але якщо, як ми радили вище, ви вже познайомилися з місцевими гравцями ринку, то спілкування допоможе подолати нудьгу.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: