НОВИНИ

Стало відомо як Китай вплинув на подорожчання свинини в Україні

05.05.2019 14:40
 • Зростання цін на свинину в Україні цілком можливе, якщо вона дорожачатиме на світовому ринку, а такий шанс є. про це в інтерв’ю для SEEDS розповів аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Панкратов.

  “Справа в тому, що через внутрішню нестачу свинини Україна змушена її імпортувати по цінах світового ринку, а світові ціни зараз на підйомі”, – каже експерт.

  “Головний фактор на світовому ринку свинини зараз це зростання імпорту Китаєм. Ця країна через АЧС втратила велику кількість поголів’я, але, що більш важливо, свинарський бізнес в Китаї втратив інвестиційну привабливість. Через це зменшується внутрішнє виробництво і, відповідно, збільшується імпорт.

  Будь які зміни в активності Китаю на світовому ринку часто стають надзвичайною подією: декілька відсотків китайського імпорту тієї ж свинини – це десятки тисяч тонн м’яса. Нагадаю, що через АЧС Китай вже втратив близько мільйону голів свиней”, – нагадав Андрій Панкратов.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: