НОВИНИ

Українських аграріїв попередили про подорожчання пального

05.05.2019 09:23
 • Через призупинення поставок дизпалива з Білорусі та невизначеності у питанні його поставок з Росії – Кабінет міністрів РФ прийняв постанову про те, що з 1 червня нафту й нафтопродукти ввозитимуть в Україну лише за спеціальними дозволами, ціна дизпалива в Україні почала зростати. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

  Віднедавна оптова ціна на пальне в Україні збільшилась в середньому на 10%. В різних регіонах України вона підскочила на 1,5-2 гривні. В умовах посівної кампанії, коли аграріям потрібно чимало пального, підвищення ціни на нього призводить до додаткових витрат, що надалі вплине на кінцеву вартість продукції.

  Окрім того, серед аграріїв ходять чутки про можливий дефіцит дизпалива в майбутньому через обмеження постачання його з Білорусі та Росії. І якщо деякі аграрії запаслися паливом заздалегідь, то іншим доводиться купувати його вже за новою ціною.

  “Коли почався ріст ціни у четвер, ми у п’ятницю терміново купили 62 куби дизелю. Майже 30 кубів нам уже доставили за ціною 23,75 грн. Та вчора нам постачальник сказав, що вартість підіймається до 26,3, того завдатку, який ми дали у п’ятницю, вже замало — треба доплатити до ціни 26,3 грн/л.

  Думаю, дефіцит палива буде. Білорусь закрила експорт до нас, із Росією теж експорту немає. Звісно, це вплине на кінцеву ціну. На гектар іде приблизно 60 літрів палива. Це не рахуючи вивозу на елеватори, в порти. Думаю, що на гектарі в плюс буде до 500-600 грн”, – каже директор ТОВ АК “Форвард” Антон Пархоменко із Сумської області.

  Окрім подорожчання дизпалива, у східних регіонах ще є проблема з його доставкою.

  “У нашому регіоні солярка уже сьогодні подорожчала на 2,20 грн. Учора була 24,5, сьогодні  –  26,5 грн. Але окрім цього у нас ще велика проблема із доставкою пального через дороги, яких фактично немає. Ми запасів не мали, тому мусимо зараз купувати”, –  розповідає директор ФГ “Время” Андрій Перебийніс із Луганщини.

  Наразі серед аграріїв немає певності щодо того, якою буде ціна надалі та до чого готуватися.

  “Інформації достовірної немає. Як на мене, всі дивляться один на одного і чекають: хто що диктуватиме в плані ціни надалі. Моє враження таке, що це все штучно робиться, а згідно з прогнозами, нижній рівень ціни буде відповідати позначці 27 грн. Про верхній показник хтось говорить 29 грн, а хтось – 30 грн. Але безпосередньо щодо кількості пального, кажуть, що вона обмежена. Посилаються на скороченні поставок із Росії та Білорусі”, – каже керівник ПП “Андріївка” Микола Пивовар з Харківщини.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: