ГОЛОВНЕ

І. Слободяник: Держгеокадастр поставлять на громадський контроль

03.05.2019 13:40
 • Громадські активісти та фермери збираються спільними зусиллями контролювати бюрократію, халатність та корупцію в Держгеокадастрі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив один з активістів Іван Слободяник.

  Він обіцяє здійснити громадський моніторинг вирішення цього питання і закликає аграріїв всієї України боротися з земельними проблемами фермерів.

  Як приклад Іван Слободяник розповів історію фермера з Полтавщини Віктора Галича. Чоловік майже 20 років працює на власній землі, однак може втратити її через дії саме Держгеокадастру. Оформити землю фермер ніяк не може.

  “Перший раз відмова була, бо в мене начебто немає агрохімічного паспорту. Добре, що я веду постійний моніторинг. В мене були ці аналізи. Я їх надав, але отримав другу відповідь: мені не бажають продовжувати договір оренди. Без вказання певних причин”, – розповів фермер.

  За його словам була зрештою і третя відмова, про те, що Держгеокадастр не бажає продовжувати договір оренди.

  “Це може призвести до того, що моє господарство припинить своє існування”, – бідкається Віктор Галич.

  На думку адвоката Семена Кривоноса: “Орендар, який належним чином виконував умови договору, сплачував орендну плату, не призвів до погіршення стану орендованої земельної ділянки і завчасно звернувся з пропозицією поновити договір, має переважне право на поновлення договору про оренду землі. Усі відмови і відписки, які давав Держгеокадастр, свідчать про одне – небажання поновити договір оренди, всупереч законам України”.

  В результаті публічних дій активістів наразі керівник Держгеокадастру Полтавщини вийшов на комунікацію з фермерами і пообіцяв вирішити їх проблеми в регіоні.

  Однак реальне виконання таких обіцянок громадські активісти збираються ретельно контролювати власними силами.

  Також активісти закликають фермерів всієї України, якщо вони мають проблеми з Держгеокадастром в інших регіонах – звертатися в особистих повідомлення на сторінці Івана Слободяника у Facebook.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: